Werken aan het A (JAK 2 moreel In de afgelopen zeven weken trad Ajax slechts één keer in competitieverband aan en deze wedstrijd werd ook nog verloren. En dat van een tegenstander, die met veel strijd liet zien dat in het huidige voetbal techniek niet het enige wapen is waarmee je tot winst kan komen. dBijjfminuut had Ajax moeite *e inzet van De Graafschap, f zich er geen raad mee en panier om de wedstrijd in naar zijn hand te zetten, r de scheef te gaan speelde De ip tot op de rand en dat had tot Ijjfdat Ajax geen enkel moment echt in de wedstrijd kwam. Het ene misverstand werd aan het andere geregen en voor rust kwam het slechts tot één goed opgebouwde aanval. Wil je dit soort wedstrijden tot een goed einde brengen, dan zal je naast je technische vaardigheden ook moeten laten zien dat je, als het erop aankomt, de strijd niet schuwt. Laat je dit na, dan wordt het in het huidige moderne voetbal heel moeilijk om de top te halen. Met de geroutineerde oer-De Graafschapper Jan Vreman in de achterhoede gaf de thuisclub geen kansen weg, terwijl de van een ribblessure herstellende Eric Viscaal, die opereerde als een van de twee spitsen, in de eerste helft twee maal dicht bij een doelpunt was. In de 15de minuut kwam de Doetinchemse aanvaller alleen voor Serge van der Ban en iedereen was ervan overtuigd dat na zijn stift de bal in het doel zou verdwijnen. Maar op miraculeuze wijze wist Michael Lamey met een katachtige sprong de bal op één meter hoogte van de doellijn te halen. Vlak voor rust kreeg Viscaal nog een dot van een kans maar uit de voorzet van Zico door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst Tumba trapte hij vrij voor de goal finaal over de bal en Jasper Ketting (ex-Ajacied van de zaterdagamateurs) was zo verbouwereerd dat hij de bal vervolgens naast schoot. Het enige wapenfeit dat Ajax hier tegenover kon stellen was een kopbal van Kofi Mensah uit een corner van Andy van der Meyde die rakelings overging. Het was voor de tweede helft te hopen dat trainer Jan Wouters zijn jongens tot iets meer gezonde agressiviteit kon aansporen, want anders kon je erop wachten met een nederlaag naar huis te worden gestuurd. Het mocht echter niet baten. Verscheidene Ajacieden zaten totaal niet in de wedstrijd en wat enkele anderen ook probeerden, Ajax moest ook na rust als team zijn meerdere erkennen in De Graafschap. In de 62ste minuut kwam de ploeg uit Doetinchem op een 1-0 voorsprong, wat later ook de eindstand zou blijken te zijn. Voor de zoveelste keer had Viscaal ruimte voor zichzelf gecreëerd door op tijd uit de rug van de Ajax-verdedigers weg te lopen. Hij ontving de bal binnendoor op maat, stevende op Serge van der Ban af en omspeelde hem. De Ajax-doelman raakte AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 132