Ajax - Croatia Zagreb 0-1 Champions- Leaguedebutant Brutil Hosé is er dichtbij, maar de Kroatische keeper Ladic is niet voor niets de nationale doelman. Ajax weet hem niet te passeren. Champions League - woensdag 25 november 1998 - Amsterdam ArenA - 46.000 Ajax: Van der Sar; Mensah, Blind, F. de Boer, Sier (42. Melchiot); R. de Boer, Dani, Witschge; Wamberto (72. Babangida), Hosé (64. Benni), Hoekstra Trainer: Morten Olsen Croatia Zagreb: Ladic; Tokic, Krznar (46. Jurcic), Biscan, Juric; Rukavina (80. Sabic), D. Simic, Saric (54. J. Simic), Cvitanovic; Jelicic, Maric Trainer: VelimirZajec Scoreverloop: 68. Josip Simic 0-1 Scheidsrechter: Mare Batta (Frankrijk) Gele kaarten: Witschge, R. de Boer (Ajax), Krznar (Croatia Zagreb) Bijzonderheden: Jari Litmanen en Shota Arveladze ontbreken bij Ajax. Kofi Mensah en Brutil Hosé maken hun debuut in de Champions League. Omdat Dean Gorré tegen Olympiakos Piraeus Ajax' 199ste Europese doelpunt scoorde, kan vandaag de 200ste treffer vallen. Er wordt wel gescoord in de ArenA, maar dat doelpunt komt op naam van Croatia Zagreb. Door de nederlaag is het vrijwel uitgesloten dat Ajax de kwartfinale bereikt. De titel groepshoofd kan al niet meer worden geclaimd en zelfs als Ajax bij Porto uit wint, zijn de Amsterdammers afhankelijk van een groot aantal uitslagen uit de overige poules. Richard Witschge hoeft in ieder geval niet mee te reizen naar Portugal. Hij krijgt zijn tweede gele kaart in de Champions League en is dus automatisch geschorst voor de volgende wedstrijd. Commentaar: 'Wij wilden geduldig spelen en hebben dat ook gedaan. Als we nu alleen maar dat eerste doelpunt zouden hebben gescoord, dan hadden we gewonnen. Dat is zeker.' (Morten Olsen) 'Misschien kunnen rekenmeesters nog een truc bedenken om ons door te laten gaan, maar volgens mij zijn we uitgeschakeld.' (Edwin van der Sar) 'Dit is een historische overwinning. In de eerste helft waren wij nog onder de indruk van het stadion, het publiek en het grote Ajax, maar daarna hebben wij ons eigen spel kunnen spelen.' (Velimir Zajec) Overige uitslagen Groep A Olympiakos Piraeus (Gri) - FC Porto (Por) 2-1 Groep B Rosenborg BK (Noo) - Athletic de Bilbao (Spa) 2-1 Galatasaray (Tur) - Juventus (Ita) 1 -1 Groep C Internazionale (Ita) - Real Madrid (Spa) 3-1 Spartak Moskou (Rus) - Sturm Graz (Oos) 0-0 Groep D FC Bayern München (Dui) - Brondby IF (Den) 2-0 Barcelona (Spa) - Manchester United (Eng) 3-3 Groep E Arsenal (Eng) - RC Lens (Fra) 0-1 Dinamo Kiev (Oek) - Panathinaikos (Gri) 2-1 Groep F HJK Helsinki (Fin) - PSV (Ned) 1-3 Benfica (Por) -1. FC Kaiserslautern (Dui) 2-1 Stand groep A Olympiakos Piraeus 5 3 1 1 10 7-5 Croatia Zagreb 5 2 1 2 7 4-6 Ajax 5 2 1 2 7 4-3 FC Porto 5 1 1 3 4 8-9 AJAX MAGAZINE JANUARI 1999 123

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 123