ledereen ging weg. Op zoek naar het avontuur en het grote geld. Frank en Ronald de Boer V waren niet geïnteresseerd. Die wonderlijke terughoudendheid bood hoop aan het legioen. Maar - - - de Ajacieden voor het leven veranderden toch van gedachten. En wat Ajax stoort, is dat ze voor 37 miljoen weggaan. - ■- Het sprookjeshuwelijk is op de klippen ■popen. De relatiebemiddeling was tegen ■ker weten in, maar desalniettemin is het tfflHphjeen. Beter voor de kinderen. Het is niet voor het eerst dat de Ieeuwige trÉjj* anders uitpakt dan bij de f burgelijke stand was beloofd. Inmiddels spelen FrJjHm Ronald weer in het rood wit. De grote vraag is wie daarvan nu precies gewHiger is geworden. Is de zege van Van Os één Pyrrusoverwinning gebleken? Zijn de flexibellers geen 'veulentjes van Troje'? Er wordt nog altijd verschillend over gedacht. De harde kern staat nog niet te juichen, de voetballiefhebbers zijn blij dat ze nog op de Nederlandse velden te bezichtigen zijn. Dat het zo'n goede zaak voor het voetbal was, die winnende halsstarrigheid van Ajax, moet nog blijken. De driehonderd procent inzet die werd beloofd, is er. Er wordt ook weer stuurs gekeken en de eeneiige verwensingen echoën weer als vanouds over het veld. Het geluid en de aanblik zijn vertrouwd, maar het wordt nooit meer zoals vroeger. Ronald laat zich ook minder ontspannen interviewen dan 'Je keert terug op het oude nest. En zo erg was dat niet. Het is nog altijd een grote club' door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst voorheen. Hij weet dat er vragen zullen zijn waar hij geen zin in heeft. Het is ook moeilijker interviewen, want de lieve vrede veelt geen nauwkeurige reconstructie. Nog altijd is er de bereidheid tot een gesprek. De De Boertjes zijn wat dat betreft nog altijd een weldaad in een voetbalwereld die steeds meer bevolkt wordt door spelers die iedere interesse een onvergeeflijke inbreuk vinden op hun levensgeluk. Zo is het bij Frank en Ronald nooit geweest, en zo zal het nooit worden. Hoe het er geestelijk voorstaat bij de rechtshalf, valt moeilijk te peilen. Het lichamelijke welbevinden is minder beladen. Ronald de Boer: 'Ik voel me fitter dan ooit. Mijn knieën houden zich op dit moment zeer goed. Ik heb eigenlijk geen reden tot klagen. Hoe dat komt? Mijn probleemknie heeft geprofiteerd van die periode rust die we noodgedwongen hebben doorgemaakt aan het begin van het seizoen. De rust deed de knie goed. Bovendien heb ik heel gericht krachttraining kunnen doen. De problemen met de rechterknie kwamen door overbelasting, maar dat gaat nu ook goed. Het is een prettig gevoel, dat je niets voelt. Ook toen de pijn er wel was, heb ik nog altijd mijn prestaties neer kunnen zetten. Maar er was toch wel invloed op mijn spel. 't Zit in je achterhoofd. Ik hoef er nu niet meer over na te denken. Dat deed ik wel. Het voelt als een bevrijding. Vorig jaar hield ik in j als ik keer de mogelijkheid kreeg om met links op doel te schieten. Dan kapte ik liever weer naar mijn rechtervoet.' De knop om De kwestie zou niet meer worden becommentarieerd, was de belofte op die gedenkwaardige persconferentie waarop AJAX MAGAZINE JANUARI 1999 11

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 11