Ajax - Olympiakos Piraeus 2-0 Champions League - woensdag 4 november 1998 - Amsterdam ArenA - 45.000 Ajax: Trainer: Olympiakos Piraeus: Trainer: Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaarten: Bijzonderheden: Commentaar: Van der Sar; Tobiasen (38. Dani), Oliseh, F. de Boer, Sier; R. de Boer, Litmanen (40. Gorré), Witschge; Wamberto, Arveladze (27. Benni), Hoekstra Morten Olsen Eleftheropoulos; Mavrogenidis, Anatolakis, Karataidis, Passalis; Giannakopoulos, Djordjevic (69. Niniadis), Karapialis, Georgatos; Alexandris (54. Ofori-Quaye), Gogic (75. Ivic) Dusan Bajevic 33. Witschge 1-0, 88. Gorré 2-0 Stefano Braschi (Italië) Mavrogenidis, Karataidis, Karapialis (Olympiakos) De ziekenboeg van Ajax, die nog steeds Danny Blind en Tijjani Babangida herbergt, wordt al in de eerste helft uitgebreid met drie man. Achtereenvolgens verlaten Shota Arveladze, Ole Tobiasen en Jari Litmanen geblesseerd het veld. Richard Witschge en Dean Gorré maken beide hun eerste Champions- Leaguedoelpunt. Gorré is de dertigste Nederlander die gescoord heeft in de Champions League. In het andere duel in groep A loopt Edin Mujcin van Croatia Zagreb tegen zijn tweede gele kaart op. De middenvelder is daardoor automatisch geschorst voor de wedstrijd tegen Ajax op 25 november. Op de kaartenlijst van dit seizoen deelt Ajax de voorlaatste plaats met Brondby IF en 1. FC Kaiserslautern. De drie clubs kregen ieder vijf keer een gele kaart. Het sportiefst is tot nu toe Dinamo Kiev, met slechts twee gele kaarten. De lijst wordt aangevoerd door PSV met één keer rood en dertien keer geel. 'Het was een typische Europese wedstrijd met veel emotie. De blessures en een niet gegeven penalty brachten onrust in de ploeg. We hebben echter weinig kansen weggegeven en kunnen zodoende de volgende ronde nog bereiken.' (Morten Olsen) 'Dit was een van de belangrijkste wedstrijden voor ons. Nu we die hebben verloren, heb ik weinig hoop op het bereiken van de volgende ronde.' (Dusan Bajevic) Het stadion ontploft wanneer invaller Dean Gorré twee minuten voor tijd de 2-0 op het scorebord zet, waarmee Ajax de koppositie in groep A overneemt. Vijf minuten na het eerste doelpunt van Ajax moest Morten Olsen de tweede wissel al doorvoeren. Nadat Shota Arveladze binnen een half uur was uitgevallen, verliet Ole Tobiasen het veld met een knieblessure, waaraan hij inmiddels is geopereerd. Overige uitslagen Groep A Croatia Zagreb (Kro) - FC Porto (Por) Groep B Galatasaray (Tur) - Rosenborg BK (Noo) Juventus (Ita) - Athletic de Bilbao (Spa) Groep C Spartak Moskou (Rus) - Internazionale (Ita) Sturm Graz (Oos) - Real Madrid (Spa) Groep D Barcelona (Spa) - FC Bayern München (Dui) Manchester United (Eng) - Brondby IF (Den) Groep E Dinamo Kiev (Oek) - Arsenal (Eng) Panathinaikos (Gri) - RC Lens (Fra) Groep F Benfica (Por) - HJK Helsinki (Fin) 1. FC Kaiserslautern (Dui) - PSV (Ned) Stand groep A Ajax 4 2 Olympiakos Piraeus 4 2 FC Porto 4 1 Croatia Zagreb 4 1 AJAX MAGAZINE JANUARI 1999 113

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 113