kende en onze ploeg met een ontluisterende 3-0 nederlaag naar huis stuurde. In de eerste helft zag het er nog niet eens naar uit dat het zo ver zou komen. Ajax, met Ronald de Boer in de spits, had de wedstrijd behoorlijk onder controle. Er werd een aantal kansen gecreëerd, maar doelpunten kwamen daar niet uit voort. Eerst vuurde Wamberto twee keer op de vuisten van de Portugese doelman, daarna werd Ajax een strafschop onthouden en ten slotte verprutste Dean Gorré de mooiste mogelijkheid om tot scoren te komen. In die fase had Ajax de winst moeten pakken. Na de 0-0 bij rust was het in de tweede helft snel bekeken. Naarmate Ajax (met Dani in de ploeg voor Gorré en later Benni voor Rudy en Babangida voor Gronkjaer) meer aandrong, werden de counters van Porto gevaarlijker. Na een uur voetballen viel het doek, want na de eerste tegengoal konden de Ajacieden het niet meer opbrengen nog enige impulsen aan het spel te geven. De 3-0 eindstand was misschien wat geflatteerd, maar wat overheerste was de teleurstelling dat een einde was gekomen aan een mooie reeks van zeven jaargangen achter elkaar waarin Ajax de kwartfinales in een Europees toernooi haalde. Geen enkele Europese club heeft dat ooit eerder gedaan. Een eind kwam ook aan een prachtige voetbalcarrière op het Europese toneel van Danny Blind. De historie leert ons dat Ajax altijd weer de weg terug weet te vinden naar nieuwe successen, ongeacht wie er blijven en wie er gaan. We zullen nu even moeten slikken, de gifbeker leegdrinken en plaatsnemen in de Europese wachtkamer. Maar het is te vroeg om al te kunnen zeggen dat 1999 niet toch een aardig jaar kan worden. Koos Postema (1) Naar aanleiding van het artikel over Koos Postema in het vorige Ajax Magazine wil ik even laten weten dat ik erg blij ben dat er ook supporters zijn die elkaar wel accepteren zoals ze zijn. In de meeste families is het zo dat bijvoorbeeld de een voor Feyenoord is en de ander weer voor Ajax. Wanneer je als Feyenoorder af en toe ook mee naar Ajax gaat, zoals Koos Postema, moet je tenslotte wel sterk in je schoenen staan. Voetbal is een sport voor iedereen en zonder concurrenten is er ook niet veel aan. Dan moet je in je eigen doel trappen en dat levert weinig spannende momenten op. Ik heb er geen problemen mee wanneer iemand voor PSV of Feyenoord is, als men iedereen maar in zijn waarde laat. Redoh Ichlas, Weesp Koos Postema (2) Wie bepaalt de inhoud van het Ajax Magazine? Is het nou Jorien van den Herik of Gerard Cox zelf? In het vorige Ajax Magazine weer een interview met Koos Postema, het loopt de spuigaten uit. Deze personen hebben nog nooit iets zinnigs gezegd en als ze dan toch iets willen zeggen, mogen ze dat doen in hun eigen Ajax-hatende Feyenoord-krantje. Het interview is één ding, maar waarom in godsnaam deze pagina's ook nog volproppen met logo's en souvenirs van die club? Het maakt me misselijk en vergeet u a.u.b. niet dat het ook nog eens mensen heel veel pijn doet. Ik zeg het eerlijk, ik moet niets hebben van die club en zeker niet in het lijfblad van mijn club. U denkt toch niet dat het andersom ook zou kunnen? Imre den Breejen, Heemstede Koos Postema (3) Waarom komt er toch telkens een verhaal van een of andere Feyenoorder in ons blad? Laat het gewoon een Ajax-blad blijven en laat al die anti-Ajax-lieden zich gewoon met hun eigen club bemoeien en in hun eigen stad blijven. Als dit nog vaker voorkomt, zeg ik mijn abonnement op. Groeten van een anti-Feyenoord supporter. lanneke Boekhorst, via Internet Mental coaching Het wordt tijd dat Ajax zijn trouwe fans weer eens wat laat zien. Op dit moment zijn er maar een paar spelers die hun best doen (onder wie Danny Blind, Tom Sier, Wamberto en Richard Witschge). De rest loopt met zijn hoofd bij transferzaken en het lijkt een aantal spelers zelfs niets te interesseren dat er een verwachtingspatroon bestaat. Het vertoonde spel tegen PSV, Croatia Zagreb en Vitesse sloeg werkelijk nergens op. Met verdriet constateer ik dat er geen beleving meer is. De supporters zijn nog redelijk trouw, maar hoe lang zal dat nog duren? Ik kan er niet mee leven dat Feyenoord kampioen wordt. Ajax heeft behoefte aan mental coaching en een goede spits. Gilles de Bilde zoekt een nieuwe baan en ook John Bosman is nog steeds goed. Er moet in ieder geval iets creatiefs gebeuren want dit kan zo niet verder. Björn Heisterkamp, via Internet AJAX MAGAZINE JANUARI 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 102