Richard Witschge op scherp om de bal alsnog in de touwen te jagen. Als Litmanen vervolgens een vrije trap loepzuiver in de hoek langs Boschker jaagt en de stand op 3-0 brengt, is de wedstrijd gespeeld. Jesper Gronkjaer was al eerder voor de geblesseerde Peter Hoekstra ingevallen. Litmanen en Ronald de Boer bleven in de rust achter in de kleedkamer zodat Dani en Kinkladze mochten opdraven. Uit een vrije trap krulde Frank de Boer nummer vier langs de keeper, terwijl Wamberto zijn eerste en Ajax' vijfde goal op het bord bracht. Eindelijk boekte Ajax weer eens een lekkere ruime overwinning. 'Met het oog op de moeilijke uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus wilden wij Ajax wel een duwtje in de rug geven,' sprak Twente-trainer Hans Meyer na afloop ironisch. Dat deed Ajax trouwens ook met FC Volendam door de mensen uit Paling City toe te staan tijdens de wedstrijd met de collectebus rond te gaan om iets te doen aan de financiële problemen waarmee de club te kampen heeft. Het is te hopen dat Volendam het financieel redt. Voor Ajax was het te hopen dat het resultaat tegen FC Twente genoeg zelfvertrouwen opleverde om de aanstaande Griekse heksenketel te doorstaan. Niet agressief genoeg Het bijna tachtigduizend plaatsen tellende Spiros Louis-stadion was in een mum van tijd uitverkocht toen men hoorde dat Ajax op bezoek kwam. Ajax en Griekenland hebben iets met elkaar. Een Griekse held gaf Ajax zijn naam, het land heeft zelf ook twee clubs met de naam Ajax en er zijn Grieken die denken dat de eerste voorzitter van Ajax Amsterdam een Griekse moeder had. Of dat werkelijk het geval geweest is, zijn de geleerden nog aan het uitzoeken. Zeker was dat Ajax mocht rekenen op een warm onthaal, want er is maar weinig publiek dat zoveel lawaai kan maken als de aanhang van Olympiakos Piraeus. Morten Olsen vertrok met maar liefst 21 spelers richting Athene omdat van veel spelers het mee kunnen spelen onzeker was. Uiteindelijk viel het met de blessures nog wel mee en konden alleen Peter Hoekstra en Tijjani Babangida niet spelen. Dat was jammer want enige snelheid en Shota Arveladze in de verdrukking gebracht door twee Griekse verdedigers. Ajax was in Athene niet agressief genoeg om Olympiakos Piraeus het hoofd te kunnen bieden. kracht bleek Ajax wel te kunnen gebruiken. Jesper Gronkjaer moet waarschijnlijk nog even wennen aan dit soort wedstrijden, terwijl Wamberto vooral fysiek niet was opgewassen tegen de sterke en robuuste Grieken die ook nog bereid waren veel strijd te leveren met snel countervoetbal. Het is dat Edwin van der Sar in goeden doen verkeerde, anders was het snel bekeken geweest. Shota Arveladze kreeg nog de mooiste kans maar maaide over de bal heen. De 1-0 voorsprong voor Olympiakos kon zelfs door onze keeper niet worden voorkomen. De opleving van Ajax in het begin van de tweede helft, met Dani en Kinkladze op de vleugels, leverde wat meer mogelijkheden op. Richard Witschge mikte uit een vrije trap op de lat en Jari Litmanen prikte de bal net over het doel. Alles bij elkaar bracht Ajax te weinig op om een redelijke kans van slagen te hebben. Daarvoor waren te veel spelers niet in vorm. 'Alleen Van der Sar was bij ons goed genoeg. We waren vandaag gewoon niet agressief genoeg,' luidde de pijnlijke conclusie van Morten Olsen. Het zijn zorgelijke tijden voor de trainer. Winnen van FC Porto en dan verliezen van Sparta om vervolgens FC Twente ruim te verslaan waarna het in Athene weer mis gaat, het zijn te wisselvallige resultaten, die het vertrouwen en de rust niet ten goede komen. De competitie is nog lang, en met nog drie wedstrijden te gaan heeft Ajax een plaats in de kwartfinales van de Champions League nog in eigen handen. Maar het wordt een behoorlijke klus waarbij er weinig of niets meer fout mag gaan. In de woorden van Edwin van der Sar: 'We zullen aan de bak moeten. Anders gaan we een rustige tweede helft van de competitie tegemoet.' Griekenland. Jari Litmanen scoort het derde doelpunt voor Finland in de met 3-1 gewonnen wedstrijd tegen Turkije. Denemarken speelt, met Ole Tobiasen in de gelederen, met 1-1 gelijk tegen Zwitserland. Donderdag 15 oktober Ajax wint op de Toekomst een oefenwedstrijd tegen ADO '20 met 2-0. Zondag 18 oktober Ajax wint met 5-0 van FC Twente. In klederdracht gehulde Volendammers halen tijdens het duel 22.500 gulden op voor het noodlijdende FC Volendam. Maandag 19 oktober Met een selectie van 21 spelers vertrekt Ajax naar Griekenland. Danny Blind blijft thuis met een ontstoken voet. De zeventienjarige Nigeriaan Kashim Hamed komt twee weken bij Ajax op proef. Ajax 2 verliest met 1-0 van De Graafschap 2. Woensdag 21 oktober Ajax verliest in Athene het Champions- Leagueduel tegen Olympiakos Piraeus met 1-0. 102 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 98