Een doelpoging van Shota Arveladze is geen probleem voor Sparta's keeper Jansen. De wedstrijd tegen Sparta was een dieptepunt voor Ajax. In de Rotterdamse Kuip, sfeerloos door het geringe aantal toeschouwers, verloor Ajax met 2-0. verder achterop te geraken. De vooruitzichten waren voor Ajax niet al te optimistisch. FC Twente verkeerde in de winning mood. Het had de minst gepasseerde keeper in huis en het blaakte van zelfvertrouwen, iets waar het bij Ajax juist de laatste tijd aan had ontbroken. Morten Olsen had met zijn technische staf natuurlijk niet stilgezeten. Ondanks de handicap dat hij het in de voorbereiding met tien spelers minder moest doen vanwege interlandverplichtingen, leek het hem toch verstandig tussentijds een partijtje tegen ADO '20 te spelen, alleen maar om met de rest toch maar even lekker bezig te zijn. De 2-0 winst (Splinter, Wamberto) was niet zo belangrijk. Met voorlopig nog een behoorlijk geblesseerde Danny Blind buiten de ploeg betrad Ajax de ArenA met de instelling dat er nu echt gewonnen moest worden. Volgens Olsen was de nederlaag tegen Sparta een kwestie van mentaliteit geweest. Veel spelers waren toen te gemakzuchtig. Dat was tegen FC Twente aanzienlijk anders. Ajax toonde meer concentratie en een grotere inzet, waardoor kansen werden afgedwongen en benut. Eerst was het Peter Hoekstra die de bal panklaar neerlegde voor Andrzej Rudy, die al na dertien minuten van vijfentwintig meter strak inknalde. Het leek een bevrijding want de ploeg ging vervolgens steeds beter spelen. Een strafschop werd door Jari Litmanen op de paal geknald maar gelukkig stond iedere club wil daar alweer vanaf zonder er ooit echt mee begonnen te zijn. Al deze ontwikkelingen in het voetbal zal Ajax blijven volgen, maar aanstonds niet meer met algemeen directeur Maarten Oldenhof. Bij Ajax in dienst vanaf 1 augustus 1991, gaat hij de club na zeveneneenhalf jaar per 1 januari verlaten. Bij veel ingrijpende zaken als de beursgang, de Eredivisie NV en de Superliga is Oldenhof nauw betrokken geweest. Zijn toekomst ligt in ieder geval buiten het voetbal. 'Voor mij is er namenlijk maar één club,' liet hij weten. Ruime overwinning Die club stond op zondag 18 oktober wederom voor een belangrijke ontmoeting want FC Twente kwam op bezoek. De Tukkers stonden op de ranglijst drie punten voor op Ajax, dus kon men zich echt niets meer permitteren om niet nog Jan Vennegoor of Hesselink komt ten val in zijn poging Richard Witschge van de bal af te houden. De Ajacied bracht in de wedstrijd Ajax - FC Twente een van de vijf doelpunten op zijn naam door alert te reageren toen de bal via de paal terugsprong in het veld nadat Jari Litmanen een strafschop had genomen. cheque ter waarde van 1,3 miljoen gulden aan vertegenwoordigers van de stichting Spieren voor Spieren. Dani valt een kwartier voor tijd in bij de EK-kwalificatiewedstrijd Portugal - Roemenië (0-1). Jari Litmanen doet hetzelfde bij Finland, dat met 1-0 van Noord-lerland verliest. Giorgi Kinkladze en Shota Arveladze verliezen met dezelfde cijfers met Georgië van Letland. Ole Tobiasen verliest met Denemarken met 2-1 van Wales. Maandag 12 oktober Ajax 2 wint in Maastricht met 4-0 van MVV 2. In de basis staan de A-selectiespelers Sier, Gorré, Grim en Wamberto. Dinsdag 13 oktober Tweede- elftalspeler Cedric van der Gun loopt op de training een knieblessure op na een aanvaring met Richard Witschge. Van der Gun is tot de winterstop uitgeschakeld. Algemeen directeur Maarten Oldenhof informeert het bestuur van Ajax over zijn voorgenomen vertrek per 1 januari 1999. Woensdag 14 oktober Giorgi Kinkladze en Shota Arveladze verliezen met Georgië met 3-0 van AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 97