ons in de lucht,' zei Frank de Boer. Dus lag er nogal wat spanning op de thuiswedstrijd tegen NAC op zondagmiddag 27 september. Het was in ieder geval een mooie gelegenheid het eigen publiek te laten zien dat Ajax enigszins de weg terug had gevonden. Ook konden nu de broertjes Arveladze eindelijk eens tegen elkaar spelen. Vorig seizoen mislukte die confrontatie in de ArenA omdat Archil geschorst was. Met Rudy en Hoekstra in de ploeg voor de geblesseerde Blind en Kinkladze en met Shota Arveladze weer in de spits hoopte Olsen wat nieuw elan in de ploeg te brengen. Aanvankelijk liep het allemaal nog wat stroef, hoewel de dreiging van Hoekstra aan de linkerkant behoorlijk was en er tenminste wat kansjes werden gecreëerd. Dat NAC, zoals dat vaak bij andere tegenstanders ook het geval is, voor maximaal een puntje helemaal naar Amsterdam was gekomen bleek duidelijk. Vanaf het eerste moment probeerde de ploeg stiekem zoveel mogelijk tijd te rekken en loerde het op de counter, een verschijnsel dat Ajax praktisch iedere week Dani juicht als Ronald de Boer Ajax tegen NAC op 1-0 gebracht heeft. De Portugees viel tien minuten voor tijd in voor Richard Witschge. Aan de stand veranderde niets meer. Foto: Yvonne Witte tegenkomt. Daarom leek NAC nog wel eens gevaarlijker dan het was en had Edwin van der Sar dit keer een relatief rustige middag. De 0-0 bij rust was nu niet bijzonder goed te noemen, doch Ajax had inmiddels wel begrepen dat het tempo een paar tandjes hoger zou moeten om de wedstrijd positief af te sluiten. Vandaar dat er in de tweede helft wat meer op het veld Jari Litmanen heeft de aanvoerdersband overgenomen van de geblesseerde Danny Blind, wiens aanwezigheid node gemist wordt. Ook in Sittard, waar Ajax tegen de eerste competitienederlaag van het seizoen opliep. te beleven viel. Ajax ging natuurlijk voor de winst terwijl NAC nog meer tot verdedigen werd teruggedrongen. Een rollertje van Babangida en een prachtig schot van Litmanen tegen de paal hielden NAC nog op de been, maar de streep van Ronald de Boer was te veel voor doelman Karelse zodat Ajax meer dan verdiend op voorsprong kwam (1-0). Op een kopbal na kwam die voorsprong niet meer echt in gevaar, terwijl Litmanen nog heel dicht bij 2-0 was. De paal stond een tweede treffer in de weg. In ieder geval waren de drie punten in de knip en dat zou vertrouwen moeten geven. Er werd weer eens gewonnen. Nog niet helemaal op de manier zoals het publiek graag ziet maar toch met momenten dat het er weer een beetje op leek. Inmiddels hing er een sfeer rond de club als zou er van alles aan de hand zijn. Iedereen papegaait iedereen maar na en dus voelde voorzitter Van Praag zich genoodzaakt om na afloop van de wedstrijd tegen NAC aan de media duidelijk te maken dat de positie van Morten Olsen niet ter discussie staat. 'Aan het einde van het kalenderjaar gaan Ajax en Morten Olsen praten over een eventuek contractverlenging. Dat hebben we met Wanordelijkheden van de KNVB bespreekt de mogelijkheid om clubs waarvan de supporters zich tijdens uitwedstrijden misdragen, nog dit seizoen te verbieden om fans mee te nemen naar volgende ontmoetingen op vreemde bodem. Vrijdag 26 september De wereldvoetbalbond FIFA dreigt met harde maatregelen voor nationale bonden, clubs of spelers die zich inlaten met een Europese Superliga. Zondag 27 september Ajax wint met 1-0 van NAC. Het doelpunt, gescoord in de 66ste minuut, komt op naam van Ronald de Boer. Na de wedstrijd laat voorzitter Michael van Praag de pers weten dat er geen crisis is bij Ajax en dat Ajax zich er ook geen laat aanpraten. Maandag 28 september De selectie reist af naar het trainingskamp in Callantsoog ter voorbereiding op de Champions-Leaguewedstrijd tegen FC Porto. Ajax 2 wint in Enschede met 4-1 van de reserves van FC Twente. Dinsdag 29 september Danny Blind gelooft na afloop van de training niet op tijd hersteld te zullen zijn van zijn geïrriteerde knie om

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 91