Tijjani Babangida buigt het hoofd na weer een gemiste kans tegen De Graafschap. de ontmoeting. En dat was het ook. Alsof de spelers elkaar voor het eerst op het veld aantroffen, zo slordig werd er gespeeld en zoveel ging er fout. Dankzij Edwin van der Sar bleef het nog lang 0-0 en er moest een wat twijfelachtige strafschop aan te pas komen om de thuisploeg op voorsprong te zetten, maar die was dikverdiend. Pas toen besefte Ajax dat het een stapje harder moest gaan lopen om nog iets aan die achterstand te kunnen doen. Maar dan ben je als elftal eigenlijk al te laat. Als de instelling niet deugt, als het in het hoofd niet goed zit, verandert dat nooit tijdens de wedstrijd. Mysterieuze krachten in de sport bepalen soms het resultaat. Onverklaarbaar dat Ajax zo slecht bij Fortuna presteerde. Zo gemakkelijk en soepel als vorig seizoen alles verliep, zo moeilijk en stroef ging het nu. 2-2 (FC Utrecht), 0-0 (Croatia Zagreb), 1-1 (De Graafschap) en nu 1-0 verlies bij Fortuna, het zijn geen resultaten die bij Ajax horen. genieten. Een snel genomen vrije trap van Ronald de Boer kwam via Kinkladze bij Litmanen terecht die van dichtbij kon intikken. Daar bleef het bij en zelfs de twaalf hoekschoppen leverden niets op. Dat er maar weinig lukte, werd mede veroorzaakt door het bar slechte veld van de ArenA. Het blijft een trieste zaak dat de spelers in de ArenA te vaak te maken hebben met een onwaardige grasmat terwijl Ajax voorheen in de Meer kon pronken met zo ongeveer het beste en mooiste veld van Nederland. Het biljartlaken aan de Middenweg staat toch wel in schril contrast met het hobbelveld in de ArenA. Het gaat ten koste van de balcirculatie, de spelers glijden uit en vele acties mislukken. Dat invaller Jesper Gronkjaer tot man of the match werd uitgeroepen zegt genoeg over de wedstrijd en de prestaties in het veld. Ronald de Boer bleef optimist: 'Er is meer kwaliteit in de selectie dan vorig seizoen maar het komt er nog niet uit. Misschien moet het elftal nog aan onze aanwezigheid wennen.' Dieptepunt Dat de gifbeker nog niet helemaal was leeggedronken werd drie dagen later duidelijk in Sittard waar Ajax tegen de eerste nederlaag opliep. Nu is verliezen op zich niet de grootste ramp. Met wat pech en een tegenstander in supervorm kan best eens een wedstrijd verloren worden. Maar kansloos bij Fortuna verliezen en nog blij moeten zijn dat het maar 1-0 wordt, is uiterst teleurstellend. 'De slechtste wedstrijd in jaren' noemde Ronald de Boer Even stil zitten Natuurlijk was de kritiek die werd uitgestort over de hoofden van de spelers en trainer Morten Olsen niet mals. En wie geschoren wordt moet even stil zitten. Zoals een winnende coach altijd gelijk heeft, zo kan een verliezende trainer bijna geen goed doen. Ook al heeft hij nog zo gelijk. Zo zijn de wetten in het voetbal. Voor wat het spel betreft viel daar ook weinig tegenin te brengen. Het inzetten van Sibon, Babangida en zelfs Arveladze leverde te weinig op voor zelfs maar een gelijkspel, dat volgens Olsen niet eens verdiend zou zijn geweest. En als dat zo is, dan is de hele ploeg kennelijk een beetje de weg kwijt. 'De vorm is er gewoon niet, al kan die er plotseling zo weer zijn, maar voorlopig hangt het allemaal ergens boven Nunez van Barcelona verlaagt het bod op Frank en Ronald de Boer met tweeëneenhalf miljoen gulden. pternbt Danny Blind, die tegen De Graafschap voortijdig het veld verliet, ondergaat een MRI-scan die uitwijst dat zijn knie slechts geïrriteerd is en niet beschadigd; rust is de enige remedie. Shota Arveladze, die lange tijd kampte met een liesblessure, traint voor het eerst weer voluit mee. Ajax verliest in Sittard met 1-0 van Fortuna. Shota Arveladze maakt een kwartier voor tijd zijn rentree. De Europese bondscoaches spreken zich in Frankfurt uit tegen de oprichting van een private Superliga. Morten Olsen en de spelers bekijken de wedstrijd tegen Fortuna Sittard op video. Frank en Ronald de Boer verschijnen in paginagrote advertenties en televisiespotjes waarin zij de mobiele abonnementen van KPN Telecom aanprijzen met de tekst: 'Wat wij heel oneerlijk vinden is dat je niet zomaar kunt overstappen.' De commissie AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 89