Wisselvalligheid Goede tijden, slechte tijden. Wie heeft daar niet mee te maken? Ajax in ieder geval wel want het ging allemaal niet meer zo soepel. De resultaten zijn wisselvallig, het spel laat te wensen over en de kritiek is meedogenloos. Zaken als het WK, het rumoer rond de De Boertjes en langdurige blessures tellen niet. Pers en publiek oordelen per wedstrijd. Morten Olsen doet wat hij kan. Hij weet ook wel dat het allemaal beter kan en moet. De kwaliteit is er, de kansen zijn er ook, alleen de vorm is even zoek. Die hangt ergens in de lucht en kan er zo weer zijn. Maar het moet niet te lang gaan duren. Veel clubs in onf land en daarbuiten hebben voormalige Ajax-spelers in hun gelederen. De Graafschap is daarop geen i^Hbd JHr De Superboeren, zoals zij ziaH^JHsmen, hebben spelers als Keizer, I indenbergh en Silooy in hun midden. Op 20 <WBBmber kwam de club naar de Amsterdam ArenA. Een mooie gelegenheid voor Ajax om wat goed te maken, want Sonny Silooy had nooit echt afscheid kunnen nemen van zijn club. De populaire ras-Ajacied was in 1996 door omstandigheden via de achterdeur vertrokken. Via een weinig succesvol uitstapje naar het Duitse Bielefeld was de voormalige Ajax-rechtsback uiteindelijk bij de ploeg uit Doetinchem terechtgekomen en dus was er thans een mooie gelegenheid om Silooy alsnog in de schijnwerpers te KRONIEK door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst zetten. Dat gebeurde met bloemen van de club, een fotocollage van de supportersvereniging en toejuichingen van het publiek. 'Ik ben van Godenzoon omgetoverd tot Superboer,' grapte Silooy. 'Sonny Silooy is een echte Ajacied,' zongen zijn fans hem toe. Sonny's reactie: 'Ik heb me nooit negatief uitgelaten over de club en je ziet dat het publiek dat niet vergeet.' Minder enthousiasme kon datzelfde publiek opbrengen voor de verrichtingen op het veld, en dat betrof niet zozeer hetgeen De Graafschap liet zien als wel het door Ajax gebodene. De thuisploeg kon niet genoeg bezieling opbrengen om de wedstrijd te winnen. Het snelle uitvallen van Danny Blind was jammer, maar mocht niet als excuus dienen voor het tweede gelijke spel (1-1) op rij. Dat waren weer twee verliespunten, terwijl het drie winstpunten hadden moeten zijn. Zeker Babangida had tot scoren moeten komen, maar de Nigeriaan miste jammerlijk. Aan de andere kant leverde het opportunistische voetbal van De Graafschap zowaar een voorsprong op. Tot ieders verbazing trof na een half uur een lukraak verzonden afstandsschot onverwachts het doel achter Edwin van der Sar. Slechts zes minuten heeft de Graafschap van de voorsprong kunnen Vrijdag 18 september Froylan Ledezma hervat na een periode van afwezigheid, waarin hij op proef was bij Barcelona en met Costa Rica deelnam aan de Concacaf Cup, de training bij het tweede elftal. Zaterdag 19 september Tijdens een besloten vergadering van de Eredivisie NV in Amsterdam wordt gesteld dat Ajax de andere clubs uit de eredivisie beter en uitvoeriger had moeten informeren over de plannen voor een Superliga. Voor aanvang van de wedstrijd Ajax - De Graafschap wordt Sonny Silooy gehuldigd. De oud-Ajacied, na een Duits avontuur dit seizoen in Doetinchemse dienst, was bij zijn vertrek in 1996 na de verloren Champions- Leaguefinale tegen Juventus niet op een hem waardige manier uitgeluid. Het duel eindigt in een 1-1 gelijkspel. Danny Blind valt na 25 minuten uit met een knieblessure. Na de wedstrijd wordt officieel bekendgemaakt dat Ajax en Mitsubishi een nieuwe sponsorovereenkomst zijn aangegaan. Maandag 21 stember Voorzitter 92 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 88