Muller hielp Ajax over moeilijk punt heen een heel seizoen naar uit. We speelden op het Blauw Wit-toernooi, dat als zeer goed bekend stond, het ADO-toernooi, het Feyenoord-toernooi. Daar speelden we tegen sterke buitenlandse clubs als Chelsea, Tottenham Hotspur en Dynamo Zagreb. Prachtig is dat voor een jeugdspeler.' Fens was zo gek op die toernooien, dat hij bij wijze van spreken niet eens stond te juichen toen hij aan het einde van zijn Foto: Spaarnestad Fotoarchief misschien voor mij een nadeel.' Rowley vertrok niet voordat hij Ton Fens toch binnen de lijnen van het eerste had gekregen. Fens: 'Op de dinsdag na Go Ahead vertelde Rowley me dat ik de laatste wedstrijd, uit tegen NAC, zeker in de basis zou staan. Cees Groot zou niet worden opgesteld. Of ik die week nerveus was? Dat viel wel mee, ik vond het eigenlijk jammer dat ik dat weekend het Blauw Wit-toernooi met de Al moest missen. Daar deed ik eigenlijk liever aan mee, maar natuurlijk zei ik dat niet hardop.' Overwinningspremie Slechts vijfduizend toeschouwers kwamen op de slotdag van het seizoen 1963-1964 op NAC - Ajax af. Fens: 'Ik was wel zenuwachtig voor de wedstrijd, maar dat was je voor elke wedstrijd. In de jeugd speelde je ook op hoog niveau. We speelden tegen Feyenoord, dat spelers als Kick van der Vall, Wim Jansen en Joop van Daele had. Dat waren elftallen hoor. middenvoor Fens, die op drie meter voor doel eenvoudig niet kón missen. Ton Fens als A1- junior. De Xerxes- doelman duikt met succes in de modder t om een doelpunt te voorkomen. Op achttienjarige leeftijd ging Fens in het aannemingsbedrijf van zijn vader werken, zoaks later ook zijn zoon zou doen. Voor beiden had de voetballerij niet de hoogste prioriteit. tweede jaar een kans kreeg van hoofdtrainer Jack Rowley. In de meidagen van 1964 streed DWS met PSV, SC Enschede en Feyenoord om het kampioenschap van Nederland. Ajax, dat het seizoen goed was begonnen, met een herfstkampioenschap als beloning, zakte in de tweede seizoenshelft weg in de subtop. Fens: 'In de voorlaatste wedstrijd van het seizoen, thuis tegen Go Ahead, zat ik voor het eerst op de reservebank. De dag ervoor had ik nog veel gescoord in een wedstrijd van de Al. Na afloop vertelde Rowley me dat hij me op zondag bij het eerste wilde hebben. Als reserve uiteraard. Enfin, tegen Go Ahead wilde Rowley me in de tweede helft in het veld brengen voor Cees Groot. Maar wat gebeurde er: Groot wilde het veld niet afkomen! Ik dus weer terug naar de reservebank. Zo'n incident met Groot was typerend voor dat moment. Het boterde al enige tijd niet tussen Rowley en Ajax. Aan het eind van het seizoen moest Rowley dan ook vertrekken. Dat was (Van onze sportcorrésponiUni} BREDA, 10 mei Aju stond achter met 9—U Halverwege de tweede helft kreeg TUm de hal toegespeeld ran Mul- Ier. TUm» met, een volkomen vrjj schootsveld. aamelde niet: 2. Doelman Hoogermin moest daarna kogels ran.de hAOer* Groene wegen en Vermeulen be dwingen voordat het initiatief weer aan Ajax was. En meteen was bet raak. Maller, die als een veldheer regeerde, zag TUm in de vrye "positie op de rechter vleugel. Tyra kreeg de bal en bereikte op *ijn beurt met een prachtige pass middenvoor Pens, cfie op drie meter voor doel eenvoudig niet kón minnen. Het werd dan ook 5—9 voor Ajax, een Jniate afspiegeling van niet onaantrekke lijk vakantieroetbal "De Amsterdammers hadden in de 22ste minuut de leiding genomen toen Van der Merwe een ferme kogel van Tyra niet geheel onder controle had kunnen 'rijgen s^*-rt ytln«* wa- t'-evwho AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 79