Even ontzag inboezemen Piet van der Kuil herhaalt de naam van de 'oude' routinier. 'Danny Blind... Het is jammer dat Blind niet meer honderd procent fit is. Die jongen heeft zoveel routine, maar toch zie je dat hij bepaalde ballen nu niet meer heeft die hij afgelopen seizoen nog wél had. Hij is nog wel dé leider van het elftal. Dat zie je in wedstrijden waarin Blind niet meespeelt. Dan wordt die Plaatje uit het Leeuwenzegel-album 'Nederlandse sportsuccessen'. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998 zaak rondom die jongens heeft de sfeer binnen de groep danig verziekt. Je kan daar niet precies de hand in krijgen, maar door dat soort problemen sluimert er iets bij een groep naar binnen. Dat zie je terug op het veld.' Er zijn volgens Van der Kuil meer oorzaken voor de mindere periode waarin Ajax momenteel verkeert. Er is te veel vrijheid voor de spelers. 'Bij een trainer als Van Gaal of Michels zouden de touwtjes veel strakker worden aangetrokken.' Olsen laat de teugels te veel vieren, zo is de indruk van Van der Kuil. 'Dat hou je slechts een seizoen vol. Geef een voetballer een pink en hij neemt allebei je handen.' Dan slaat hij met zijn vlakke hand op tafel. De koffiekopjes rinkelen. 'Ik mis op dit moment agressie bij Ajax, de wil om te winnen. Het is allemaal zo gemakzuchtig. Volgens mij denken die gasten dat ze wel weer effe kampioen worden. Nou, niet op deze manier hoor.' Regelmatig zitten Piet en zijn maten zich te verbijten op de tribune bij het zien van zoveel laksheid. 'Zodra wij Piet van der Kuil juicht als Willy Schmidt Ajax op 30 maart 1958 tegen Feyenoord in de Kuip op een 2-1 voorsprong brengt. Ajax zou de wedstrijd met 3-2 winnen. nu en dan nog weieens doorheen. Hoe oud hij is?' 'Tiny,' roept Van der Kuil, die inmiddels heeft plaatsgenomen aan de eettafel, de keuken in. 'Hoe oud is onze Peet ook alweer? Oh ja, 32. Ja hij voetbalt ook, als laatste man bij EDO. Hij is helemaal maf van Danny Blind.' jongen zo ontzettend gemist.' Want op Blind na kan Van der Kuil geen leiders ontdekken in het huidige Ajax. 'Ook de Boertjes niet. Dat zijn geen leiders.' Volgens Van der Kuil heeft de De Boer- affaire Ajax geen goed gedaan. 'Die hele

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 55