Benedict McCarthy woonde aanvankelijk in een gastgezin in Diemen, maar sinds enige tijd heeft hij niet ver daarvandaan een flat voor zichzelf. De meeste tijd brengt hij door bij Ajax. Hoe probeert hij op gezette tijden afstand van het voetbal te nemen? Na enige stilte: 'Ik ga regelmatig winkelen. Ik verzamel veel muziek: R&B, Rap en Soul zijn mijn favoriete soorten. Ik ga naar de stad, of naar de Amsterdamse Poort. Dat vind ik allebei leuk.' Zijn grote voetballiefde is Manchester United. Benni: 'Dat zal altijd zo blijven, want ik voel dat al vanaf mijn elfde. Ik heb in 1994 met een Zuid-Afrikaans jeugdelffal tegen Manchester United gespeeld. Dit jaar zou het weer tot een duel kunnen komen, in de Champions League. Ik zou het fantastisch vinden, maar het is mijn ultieme droom om ooit niet tegen maar voor Manchester United te spelen.' Inspiratie Benni zal ongetwijfeld nog weieens terugdenken aan de zwarte tijd bij Seven Stars, toen er voor hem geen basisplaats was ingeruimd. Totdat die hattrick kwam. Zo'n moment heeft hij ook bij Ajax nodig. Het wachten doet hij alleen. Zijn familie, die de helft van Benni's salaris ontvangt, steunt hem op afstand. Benni: 'Ik mis mijn ouders enorm. Ik ondervind nu dat er leuke kanten zijn aan het op jezelf wonen, maar er ontstaat ook een leegte. Ik denk heel vaak aan mijn familie en in zekere zin zijn zij nog steeds mijn bron van inspiratie. Maar ik voel me goed hier. Erg goed zelfs. I am happy.' AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 44