kunnen verwachten Benni: 'Er waren al problemen toen Troussier het overnam, maar toch denk ik dat de bond een verkeerde inschatting heeft gemaakt. Ze hadden kunnen voorzien dat dit zou gebeuren toen ze Troussier alle macht gaven. Er waren voldoende alternatieven. Ze hadden bijvoorbeeld ook met Jomo Sono, de voorganger van Troussier, door kunnen gaan. Dat was een betere optie. Ik denk dat Troussier heel veel verstand van voetbal heeft, maar als je die kennis door taalproblemen niet kunt overbrengen, ligt daar een enorm probleem. Nu is Trott Moloto, een voormalige assistent, de bondscoach. Hij geniet respect en de meeste spelers hebben een goede band met hem. Het gaat gelukkig beter.' De beste speler speelt Benni is na zijn prachtige ervaring op het WK terug bij werkgever Ajax. Juist daar waar Benni het liefst wil vlammen, loopt het niet volgens zijn wensen. Hoe moeilijk is dat voor een twintigjarige, die zo graag de top wil halen? Benni: 'Ik ben professional, dus ik moet met tegenslagen rekening houden. Ik weet dat ik door heel hard te blijven werken vanzelf mijn kansen zal krijgen. De beste speler speelt bij Ajax. Ik moet me op de training bewijzen. Toch heb ik het er wel moeilijk mee. Bij de African Nations Cup was ik even de held, maar later zat ik bij Ajax weer op de bank. In Frankrijk speelde ik, maar bij Ajax weer niet. Zowel na de African Nations Cup als na het WK barstte ik van het zelfvertrouwen, maar dat is vervolgens langzaam verdwenen. Ik probeer positief te blijven en vooruit te kijken.' En dan verontwaardigd: 'Soms vraag ik me weieens af hoe het toch mogelijk is om op een WK te voetballen en enkele maanden later bij je club niet. Werk ik er niet hard genoeg voor? Dan begint het te malen in mijn hoofd. Dat is niet goed, want dat heeft een negatieve invloed op mijn spel. Ik ben er echt verschrikkelijk veel mee bezig, want ik wil per se in het eerste van Ajax voetballen.' Met wie kun je hierover praten? Benni: 'Het meeste moet je zelf oplossen. Je moet jezelf motiveren. Ik praat er veel met Sunday over, hij toont veel begrip en is een goede vriend.' Snel afgeleid Benedict McCarthy staat nu voor een belangrijk moment in zijn carrière. Het niet spelen vreet aan de jonge spits en twijfel is een van de grootste tegenstanders van een profvoetballer. Hij beschouwt dit seizoen dan ook als heel belangrijk, want Benni heeft een duidelijk doel voor ogen: AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998 45

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 41