Terug naar Nederland. Mario Melchiot en Benni hebben de luiken gesloten. Voor aanvang van Olympiakos - Ajax ontving de selectie van de geblesseerd thuisgebleven Danny Blind een aanmoedigingsfax. Voordat de Ajacieden het veld betraden las trainer Olsen de fax voor: 'Dit zijn de wedstrijden! Haal het beste uit jezelf boven, ieder voor zich en speel als één team! Ik reken op jullie. Heel veel succes!' Ontmoeting van het Ajax-bestuur met de vertegenwoordigers van de Mini Voetbalschool Ajax die twee jaar geleden in Athene werd opgericht door clubmanager Elias Karapiperis (tussen de bestuursleden Jaap Ellerbroek en Hennie Henrichs). Vanuit Frankrijk, waar Panathinaikos zich op de Champions-Leaguestrijd met Lens prepareerde, kreeg Ajax in het Pentelikon Hotel een ruiker met notitie aangereikt. Panathinaikos wenst Ajax veel succes tegen Olympiakos. Dat stond op het kaartje. Wat er niet stond? Pak Olympiakos, onze aartsvijand, versla ze, vernietig ze! Grieken mijden de onderlinge strijd niet. Gelukkig is er meer dan strijd alleen. Er is een weldadig klimaat, dat het natuurschoon en de antieke pracht letterlijk en figuurlijk verlicht. Het is goed verblijven in Griekenland, zowel voor de spelers die de ideale trainingsomstandigheden inhaleren, als voor de volgers van de club, supporters, media, aanverwanten. i De dag van de wedstrijd, woensdag 21 oktober. Jari Litmanen en Edwin van der Sar lezen de lang verwachte Ajax- knipselkrant met het laatste nieuws uit Nederland. Verlies in Athene, Olympiakos heeft Ajax met 1-0 verslagen. De bittere smaak van de nederlaag wint het echter niet van de liefde voor de club. Op het vliegveld van Athene uit deze prachtig uitgedoste supporter zijn trouw aan de club. Er is ook bezoek voor Jari Litmanen. Mevrouw Nopianna komt uit Moskou en is manager van de beroemde Russische basketbalclub CSKA. Haar grote favoriet... Jari Litmanen. En dus kwam 'La Nopianna' naar het Pentelikon Hotel om zich met haar idool te laten vereeuwigen. -,-^aAafet r" ®8|f *>~~r AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 28