Michael van Praag (51) is bijna tien jaar voorzitter van Ajax, dat vanavond in de Champions League tegen FC Porto speelt. Een decennium waarin hij de club zag veranderen van een gezellig kneuterige vereniging tot een beursgenoteerd bedrijf. Hij veranderde mee. Van een nauwelijks in voetbal geïnteresseerde zakenman tot een voorzitter die een tijd lang voor elke wedstrijd kalmerende tabletten slikte, maar inmiddels heeft leren relativeren. Christiaan Ruesink in Algemeen Handelsblad van 30 september De techniek van Cruijff. De sleep van Keizer. Het karakter van Neeskens. Het schot van Haan. De bakkebaarden van Hulshoff. Ajax Life van oktober Ajax verliest in Kuip: als dat geen crisis is Willem Vissers in de Volkskrant van 5 oktober Ajax laat met nadruk weten dat de gebroeders De Boer pas na afloop van de nacompetitie naar Barcelona mogen vertrekken. Bert Nederlof in Voetbal International van 7 oktober Ik viel de voorbije weken bijna van mijn stoel als ik verstokte Ajax- fans Feyenoord hoorde feliciteren met een nieuwe overwinning en het duurde even voordat ik echt begreep wat ik proefde. vtUUDei VCJv-.. c slapenmet een enkel teken. Voor de w wordt er echter niet verdub beld: ruw-ruwe. De spelling van eigennamen Ajax, Toetanchamon, Z.utphen De spelregels voor klinkers en medeklinkers gelden niet voor eigennamen. De spelregels voor klinkers en medeklinkers gelden niet voor eigen namen, dat wil segeen: persoonsnamen, zaaknamen en aardrijks- BAXIIfO AillAOriO Tcia 0ou - Hallo Avrfo - Tot zien. Nai - Nee Ado pirupcs trapaicaAtó - Twee bier, olstublieft Evppiomó - Don't u TooaAéres avSptóv - mannen TooaAéT£<; yovaiKióv - Vrouwen Hou cfvai to yijircfio; - Hoe kom ik in de stadion? floio efvai to OKOp; - Wot is de stand? Aiarnjnfc - Scheidrechter Ckp-oóivr - Buitenspel Basiswoordenschat Nederlands in To Episemo Periodiko tou Olympiakou van oktober Feyenoord wordt nog steeds niet werkelijk als koploper of potentieel titelkandidaat gezien, Feyenoord wordt voor even gedoogd. Dat irriteert me en als dat mij al irriteert, zal het Rotterdam wel een beetje gek maken. Kees Jansma in Voetbal International van 7 oktober De football family is bezig een systeem voor de Europa Cups te ontwikkelen waarbij het niet meer mogelijk is dat AC Milan en Real Madrid de finale niet halen. Jan Mulder in de Volkskrant van 12 oktober Kweekvijver nu een stuwmeer Het Parool van 19 oktober Het lijkt wel of de voetbalwereld een soort Europees parlement is geworden. Johan Cruijff in Voetbal International van 21 oktober Spellingwijzer Onze Taal De voorzitter van mijn eigen voetbalclub (z.v.v. D.E.S. Adamsnood, uitkomend in de 4de klasse D van Amsterdam) raakt ook weieens in paniek. Laatst nog, toen hij mij belde om te zeggen dat we in het blaadje van de KNVB (Officiële Mededelingen) een bekerwedstrijd hadden gemist. 'Dat heeft twee grote gevolgen voor onze club,' zei hij wat nerveus en streng. 'We liggen eruit én we krijgen een boete.' De paniek was hoorbaar. Het is ook niet leuk om in de eerste ronde van het Amsterdamse zaalvoetbalbekertoernooi te worden uitgeschakeld, hoewel mijn club daar in de loop der jaren aan gewend is geraakt. Alleen, de manier waarop de uitschakeling tot stand is gekomen, moet onze voorzitter tot wanhoop hebben gedreven. Uitschakeling door niet opkomen dagen omdat het blaadje met de aangekondigde wedstrijden niet goed is gelezen. Mijn voorzitter kan de media niet gebruiken om iedereen bij z.v.v. D.E.S. Adamsnood weer scherp te krijgen. De media kennen ons namelijk niet. De 4de klasse D van de Amsterdamse voetbalbond wordt niet door de landelijke media gevolgd, wat eigenlijk jammer is, want er liggen prachtige verhalen voor het oprapen. Mijn voorzitter kan dus ook nooit zeggen dat hij verkeerd geciteerd is, want hij wordt nooit geïnterviewd. Hoe moet mijn voetbalclub uit deze crisis komen? We kunnen ook niemand ontslaan volgens de methode Van den Herik, want daarvoor hebben we te weinig spelers en bovendien zou onze selectie op den duur te smal worden. Hoe zou Van Praag overigens reageren als de selectie van Ajax zich gezellig in de stad ontspant, terwijl de ploeg eigenlijk een bekerwedstrijd had moeten spelen? Wat dat betreft hebben voorzitters van grotere clubs het veel gemakkelijker. Hun stress is veel concreter dan die van de 'kleinere' voorzitters. Deze groep moet alle problemen zelf oplossen en ondertussen de voetbalbond rijk maken als straf voor elk zwak moment. Het is gewoon niet eerlijk. Jeroen van den Berg 248 ajax MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 246