Er was gisteren geen verschil tussen de Superboeren uit de provincie en de 'Superligaboeren' uit de grote stad. Rob van der Zanden in Het Parool van 21 september Opvallend: sinds De Boertjes weer actief zijn, spelen Ajax en Barcelona alleen nog maar gelijk. Bert Nederlof in Voetbal International van 23 september dubbel cd-rom is - een constatering die voor een van oorsprong Rotterdammer heel moeilijk uit de bek komt - een fraai product. Dick Okker in Het Parool van 24 september Maar het veld in de Arena was weer eens onbespeelbaar en De Graafschap trad Ajax geconcentreerd en agressief tegemoet. De combinatie leidde tot een gelijkspel, 1-1, en fluitconcerten in het multi functionele partycentrum in Amsterdam Zuid-Oost. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 21 september U bent gewend aan het werken op arbeidsonaangename uren. Personeelsadvertentie voor een redacteur m/v in Voetbal International van 23 september Oh, Co, waarom neem je jezelf zo dodelijk serieus? Kees Jansma in Voetbal International van 23 september Volgens Leo Beenhakker win je geen landstitel als de bladeren nog van de bomen moeten vallen. Maar een kampioenschap verliezen kan zo gebeurd zijn, zelfs met de groen-gele blaadjes van september nog aan de takken. Valentijn Driessen in De Telegraaf van 24 september Het uitkomen van de cd-rom met de complete geschiedenis van AFC Ajax had, gezien het huidige gekwakkel in de competitie, op een iets gunstiger moment gekund. De inhoud van het computerprogramma daarentegen maakt veel goed. 1900-1998, een historisch overzicht op Alleen... die opname van Richard Witschge die langs de zijlijn oprukt terwijl hij de bal negen keer achter elkaar hoog weet te houden tijdens de wedstrijd Ajax - Feyenoord (4-0). Het was en blijft vernederend. Daar maak je geen vrienden mee in Rotterdam en omstreken. Dick Okker in Het Parool van 24 september "...nu ik u toch aan de lijn heb. Er wordt wel gesuggereerd dat de trainer Dani alleen nog opstelt omdat hij de meest gewilde speler is als het om fanartikelen gaat. Is dit juist?" "De vormcrisis van Dani is niet de zorg van de financieel directeur, mijnheer De Jonge. Als ik u vertel dat het slabbetje ons meest verkochte item is, hoef ik u niets meer te vertellen." Freek de Jonge in Het Parool van 26 september Succes moet je koesteren Philips-advertentie in PSV Inside van oktober Gronkjasr had gisteren nog mazzel dat Kees Rijvers geen trainer van Ajax was. Die liet eens een PSV'er elf seconden na de aftrap langs de zijlijn warmlopen tot en met het eindsignaal en zette hem niet in. Jan Mulder in de Volkskrant van 28 september Want meer dan een Ajax-cultuur werd de afgelopen 33 jaar vooral geprofiteerd van een Rinus Michels-cultuur, een Johan Cruyff- cultuur en een Louis van Gaal-cultuur. Jaap de Groot in De Telegraaf van 28 september Foto: Yvonne Witte van Olsen zijn benoemd. Aha, de voorzitter zit achter de tafel omdat hij boos is. Boos, omdat er in de kranten over een 'crisissfeer' bij Ajax wordt geschreven. Boos, omdat de achterban zich dreigt te roeren. Van Praag blijft goed in zijn rol van verontwaardigde Ajax-preses die faliekant achter zijn coach staat. Hij praat rustig en beledigt geen enkele journalist (sterker, hij prijst het hoge niveau van de redacteuren van Sportweek, 'maar zelfs zij kunnen weieens iemand niet goed citeren'). Met lichte stemverheffing zegt hij: 'We laten ons geen crisis aanpraten. Er is geen crisis en er komt geen crisis. Het is heksenjagerij. De hyena's staan alweer klaar.' AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 243