De voorzitter en de crisis U bent gewend aan het werken op arbeidsonaangename uren PE HtUN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Ik houd van een mening, dus houd ik van Co Adriaanse. Johan Derksen in Voetbal International van 16 september 'We hebben de wedstrijd verloren doordat...', begon Morten Olsen de bespreking na de 2-2 van Ajax in Utrecht. Ajax had helemaal niet verloren, maar niemand was de kleine verspreking van de Deen opgevallen. Hij bedoelde te zeggen dat Ajax het eerste toppertje van de competitie had moeten winnen. Ted van Leeuwen in Voetbal International van 16 september Op slag van rust mocht O'Brien zomaar doorlopen, na de 1-2 van Benni werd Robbemond een boulevard aangeboden, waarna Mols scoorde omdat Oliseh weer eens op scheepslengte afstand stond te dekken. Ted van Leeuwen in Voetbal International van 16 september Tot besluit wil ik Frank ondanks alles heel veel succes wensen, want hij heeft ongetwijfeld op enkele maanden na zijn hele leven lang onderbroeken gedragen en later zonder opleiding en ervaring heel veel onderbroeken verkocht. Co Adriaanse in Voetbal International van 16 september De Arena is een prachtige locatie. De Rolling Stones kregen er begin juli iedereen plat. Maar wie er komt om te voetballen, dient het EHBO-boek onder handbereik te houden. Eric Hornstra in Trouw van 21 september Bij de kleedkamers wilde Sonny Silooy, oud-Ajacied en uitblinker bij De Graafschap, nog wel even kwijt dat hij was geschrokken van de Amsterdamse piste. Hij was De Meer gewend en speelde nog nooit in de Arena. "Dit is Ajax onwaardig. Maar natuurlijk hadden alleen zij er last van he?" Silooy lachte gemeen en vertrok. Rob van der Zanden in Het Parool van 21 september In de persruimte van de Arena werd het een van de huisjournalisten van Ajax gisteren na de wedstrijd te veel. "Het is een schande dat topvoetballers op zo'n bedroevende mat moeten spelen en dat de mensen op de tribune dit elke keer weer krijgen voorgeschoteld," riep de man opgewonden. Een goedkeurend knikje van Olsen was zijn beloning. Rob van der Zanden in Het Parool van 21 september Ook de rode kaarten die Cruijff in zijn loopbaan heeft gekregen, veelal voor praten, staan erin vermeld. Persbericht van uitgeverij BZZTÖH over het boek je moet schieten, ander kan je niet scorenen andere citaten van Johan Cruijff Oei, de voorzitter komt binnen. Is er iets gebeurd? We schrijven zondag 27 september en Ajax heeft zo-even met 1- 0 van NAC gewonnen. Met een mooi doelpunt van de verloren zoon Ronald de Boer, wat wil je eigenlijk nog meer. Van Praag staat achter de bar in de perszaal en oogt goed gemutst. Hij groet bekenden persoonlijk en amicaal, anderen knikt hij vriendelijk gedag. Hij maakt zelfs een handgebaar als zou hij de biertjes vandaag zelf gaan tappen voor de verslaggevers, maar daar ziet hij bij nader inzien toch van af. Eenmaal aan de andere kant van de bar, in de perszaal zelf, maakt hij een praatje met jack Spijkerman en schudt hij ondertussen de handen van passanten. Er moet iets zijn, want Van Praag komt na een wedstrijd niet vaak in de perskamer. Hij wenkt David Endt om duidelijk te maken dat hij iets wil gaan zeggen. Uit hoofde van de KNVB of Ajax? Afwachten maar, het verhoogt in ieder geval de spanning. Nadat Herbert Neumann en Morten Olsen hun plichtmatige praatjes over de wedstrijd hebben beëindigd, neemt onze voorzitter plaats achter de microfoon. Het gaat over de crisis. Ik heb geen aantekeningen gemaakt, maar als ik het mij goed herinner kwam het erop neer dat Van Praag aan de vooravond van Ajax - NAC gebeld was door een journalist uit Brabant, die aan het 'wroeten' was. Er zou worden getwijfeld aan de positie van Olsen bij Ajax. Volgens Radio Noord- Holland zou Jan Wouters al tot opvolger 244 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 242