fÖELMAN NETJE STELEN TRAVESTIE ÖV STANdEN E-SIPE INVENTIVITEIT ^TA Over Everts collega Eddy Poelmann wordt ook zo vaak gezeurd. Ook hij zou ondeskundig zijn, niets van het spelletje begrijpen, namen van spelers verwarren, steeds maar weer dezelfde uitdrukkingen bezigen, kortom, ook Eddy zou een hinderlijke factor zijn bij het genieten van een voetbalwedstrijd. Onzin. Eddy is net als Evert een perfecte entertainer. Als Ajax live wordt uitgezonden, hopen wij altijd dat Eddy het commentaar doet, want dan spelen we thuis Poelmannetje. Ik zal het u even uitleggen. Mijn vrouw en ik hebben beiden een schrijfblok op schoot. We gooien kruis of munt. Wie wint mag als eerste kiezen. Meestal kies ik 'eens te meer', zodat mijn vrouw 'niettemin' heeft. Dat zijn namelijk de begrippen die Eddy gemiddeld zeventig keer per wedstrijd de huiskamer inslingert. We zetten er altijd een mooie fles wijn op. Vroeger was Sparta een club waar je als Ajacied met de bibbers in je lijf naar toe ging. En die vrees werd voornamelijk veroorzaakt door het tenue van de Kasteelbewoners. Die enorme zwarte broeken, waar de meest indrukwekkende vleesbenen onder vandaan kwamen. Die geringde kousen, waaronder scheendekkers zaten zo breed als langspeelplaten. En dan die shirts, die machtige rood-witte verticaal gestreepte uitingen van onoverwinnelijkheid. Met op de rug een vierkant vlak zo groot als de dood, met in het midden een rugnummer dat je aankeek alsof het je wilde wurgen. Piet Keizer en Johan Cruijff probeerden altijd onder Sparta - Ajax uit te komen. Veel te link. Tegenwoordig is het met het Sparta-tenue anders gesteld. De heren spelen in door de lezeressen van Libelle goedgekeurde deux-pièces. Schattige uitgaanspakjes in zachte verlopende tinten. Blauwe tinten, wel te verstaan, want met dat traditionele rood-wit moest het maar eens afgelopen zijn. Ik juich dat soort initiatieven van harte toe, want waarom zouden mannen zich niet als vrouwen mogen uitdossen? De travestiet is maatschappelijk geaccepteerd, waarom de voetbaltravestiet dan niet? Het doet mij goed dat Sparta dit ultieme taboe doorbroken heeft. Niks meer stoere geringe kousen. Niks meer angst inboezemende broeken. Niks meer shirts die je al voor de wedstrijd begon op een 1-0 achterstand zetten. Nee, Sparta heeft defintief gekozen voor een toekomst zonder kerels. Als ze in dat prachtige designers' blauw blijven spelen, hoeft geen tegenstander ooit meer iets van Sparta te vrezen. Wat zullen ze veel bijval oogsten, volgend seizoen in de Toto Divisie. Het wordt tijd dat we onze F-side eens een pluim geven. Altijd maar roepen dat ze gelijkenis vertonen met kippen zonder kop, slaat nergens op. Ze zijn juist erg slim en gevat. Zo hing er bij Ajax - Porto een spandoek met 'Stuttgart bedankt', terwijl er gezongen werd:Schade Feyenoord, alles 1st vorbei. Feyenoord was de dag ervoor immers uitgeschakeld door de ploeg van ex-Ajacied Frank Verlaat en dan is het logisch dat je nog even een trap na geeft. Bovendien moet je, als een Nederlandse club tegen een buitenlandse club speelt, vóór de buitenlandse club zijn. Want hoe vaker een Nederlandse club verliest, des te minder mogen er straks aan de diverse Europa Cups meedoen. Goed gedaan dus, heren F-side. Jullie zijn de trots van onze club. Ik heb me absoluut niet voor jullie geschaamd, het was tijdens Ajax - Porto een genot om naar jullie te luisteren. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 237