Morgen was het zover. De kampioenswedstrijd. Uit tegen Racing KSV hadden ze slechts een punt nodig om onbereikbaar te worden voor Rivalen '23, de enige overgebleven concurrent. Ajax kon morgen ook kampioen worden. Dan moesten ze thuis winnen van Sparta. Het een noch het ander leek hem een onoverkomelijk 'Dat is op de training,' mompelt hij en onverstoorbaar legt hij de bal op de stip. 'Hier in de zone van de waarheid zijn het alleen de hele groten die het hoofd koel kunnen houden.' De keeper staat op de lijn, de scheidsrechter fluit en met een striemend schot maakt hij aan alle twijfel een eind. Er hoeft niet eens meer afgetrapt te worden. Kampioen in de allerlaatste minuut. Op de schouders van iedereen, ook van ome Koen, wordt hij het veld af gedragen. Zo heeft hij de afgelopen dagen keer op keer de wedstrijd gedroomd. Maar deze avond kon hij de slaap niet vatten. Morgen kampioen! Hij lag in zijn bed en telde de punten die hij dit seizoen voor zijn team had verzameld. Het 2-2 gelijkspel tegen Uitwijck was door zijn doelpunt in de tweede helft op zijn rekening te schrijven. De 1-0 overwinning op New Boys had hij door een snoekduik zeker gesteld. Samen door Rick de Leeuw foto's Yvonne Witte met Onno natuurlijk. Onno was hun keeper, die de daaropvolgende penalty gestopt had. Vorige week had hij twee keer gescoord, maar ze hadden met 5-0 gewonnen dus hoe moest hij zijn aandeel in de winst berekenen? Nee, de thuiswedstrijd tegen GNVC, dat was overduidelijk. 1-0. Door zijn doelpunt. Hij deed zijn ogen dicht en daar ging-ie weer, voorzien van eigen commentaar. 'Corner van rechts, weggekopt door de verdediging en, maar zoiets kan toch niet, mensen, in één keer uitgehaald vanaf de hoek van de zestien. En in de winkelhaak, wat een klassedoelpunt!' Hij genoot er weer van. Klaarwakker. Zou Ruud Krol op ditzelfde moment ook wakker liggen, denkend aan het afgelopen seizoen, met de zorgen over wat er morgen zoal mis kon gaan? Waarom ook niet? Er stond een boel op het spel. Hij dacht weer aan zijn goal tegen GNVC. Had een scout van Ajax die maar gezien. Stond hij over een paar jaar misschien wel samen met Ruud Krol aan de aftrap van weer een kampioenswedstrijd. 'De mooiste van het seizoen,' had ome Koen gezegd. En er waren toen nog zeker tien wedstrijden te spelen. van Racing tegen zijn keeper roepen. Er zit voor de arme doelman inderdaad weinig anders meer op. De keeper trekt hem aan zijn shirtje naar de grond. Penalty! De doelman verontschuldigt zich en helpt hem overeind. 'Geeft niets,' antwoordt hij grootmoedig. 'Ik zou hetzelfde gedaan hebben. Allang blij dat je me niet onderuit geschoffeld hebt.' Zijn teamgenoten zijn om hem heen gedromd, ze feliciteren hem en bekvechten over wie de strafschop gaat nemen. 'De specifieke taak van de aanvoerder!' schreeuwt ome Koen vanaf de zijlijn. Peter, de aanvoerder, komt op hem afgelopen. 'Laat ome Koen maar lullen, jij hebt de penalty versierd, jij verdient het kampioenschap.' Peter slaat hem op de schouder, wenst hem succes en draait zich om. 'Maar op de training mist hij ze allemaal!' brult ome Koen vertwijfeld vanuit de verte. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 218