de Europese Supercup tegen Real Zaragoza. Van den Bergh verving in de 54ste minuut, bij een 1-0 achterstand, leeftijdgenoot Kiki Musampa. Het was een belevenis die in zijn geheugen gegrift staat. Door een doelpunt van Patrick Kluivert eindigde het eerste deel van de tweestrijd in een 1-1 gelijkspel. Ook drie weken later in de return viel Van den Bergh in. Ajax won in het Olympisch stadion met 4-0 en Van den Bergh mocht zich met recht winnaar van de Europese Supercup noemen. Daarna zat hij ongeveer twintig keer bij de selectie, maar de grote doorbraak bleef uit, net als voor zo vele anderen bij Ajax 2. Af en toe ontkomt hij er niet aan dat hij zich voorstelt niet bij Rayo Vallecano te spelen maar in Ajax 1, de droom van al die jongens die de jeugdopleiding bij Ajax doorlopen hebben. Voor Van den Bergh liep het anders. In juni 1997 liep zijn verbintenis af en kreeg hij geen nieuw contract aangeboden. Mijmeren over het eerste is mooi, maar aan de andere kant bedenkt hij zich dat zijn contract waarschijnlijk niet voor niets niet is verlengd. 'Jongens als Overmars en Hoekstra hadden misschien meer kwaliteit dan ik. We zullen het nooit weten, want ik heb nooit de kans gehad om mij te bewijzen. Maar niets ten nadele van Ajax, hoor.' Op Casper Nelis, de keeper van Ajax 2, na speelt geen enkele speler met wie Van den Bergh in de Al zat, nog bij Ajax. Clarence Seedorf speelt de sterren van de hemel bij Real Madrid en Patrick Kluivert beproeft momenteel zijn geluk bij die andere Spaanse grootmacht Barcelona. Slechts één komt uit voor een andere Nederlandse club: Danny Landzaat is bij MW terechtgekomen. De overige spelers van de Al-lichting van Van den Bergh spelen, als zij nog professioneel voetballen, De officiële spelerskaart van nummer vijf Van den Bergh; mét handtekening. Dave van den Bergh in zijn debuutwedstrijd voor Aax op 6 februari 1996 tegen Real Zaragoza. voor buitenlandse clubs. Nordin Wooter draagt het shirt van Zaragoza en Kiki Musampa dat van Bordeaux. 'Twee jaar geleden was er absoluut geen binnenlandse belangstelling voor ons. Onbegrijpelijk. Wat voor voetballers zoeken Nederlandse clubs als spelers van Ajax 2 al niet meer goed genoeg zijn? Sinds het Bosman-arrest is het goedkoper om een buitenlandse speler te kopen met een achternaam die op vic eindigt. Er wordt naar mijn mening te weinig geïnvesteerd in jeugdspelers. Geef jonge spelers eens vijf wedstrijden achtereen de kans in het eerste elftal. Momenteel stroomt weinig jeugd door. Alleen bij FC Utrecht krijgen jonge jongens wel de kans. John O'Brien, vorig seizoen nog Ajax 2, is daar een mooi voorbeeld van. Maar voor veel jongens zit er dus niets anders op dan naar het buitenland te gaan. Ik ben heel blij dat ik na Ajax deze kans heb gekregen. Tot nu toe loopt het fantastisch. Op de Spaanse markt ben ik heel erg in the picture, op de Nederlandse helemaal niet meer, maar zo gaat dat. Zodra je over de grens verdwijnt naar een kleinere club, is men je vergeten. Hoewel ik in de Voetbal International heb gelezen dat Co Adriaanse van Willem II mij wilde hebben, maar zelf heb ik niets van hem gehoord. Vorig seizoen stond ik in de belangstelling van clubs uit de onderste regionen van de Primera Division. Maar ik bleef liever bij Rayo om de doelstelling te bewerkstelligen te promoveren met de club. Als het lukt om AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998 217

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 215