Dave van den Bergh in andere arena Toreador Op 21-jarige leeftijd ging Dave van den Bergh naar het buitenland. Omdat zijn contract bij Ajax niet werd verlengd, moest de linksbuiten van het tweede elftal uitzien naar een andere club. De driejarige verbintenis die hij bij Rayo Vallecano kon tekenen, kwam als een geschenk uit de hemel. En hoewel de derde club van Madrid gedegradeerd was naar de Segunda Division toen de Nederlander zich er meldde, is het avontuur tot op heden niet tegengevallen. Van den Bergh leeft als een blonde god in Spanje. Een afspraak met Dave van den Bergh is snel gemaakt. 'Natuurlijk' wil hij een gesprek met Ajax Magazine. Ajax, de club waar hij elf jaar gespeeld heeft, blijft zijn oude liefde. Het enige praktische probleem is dat hij op vrijdagmiddag, als we elkaar aan de telefoon hebben, nog niet weet waar hij woensdagmorgen zal trainen. Dinsdagavond moet ik nog even terugbellen, dan weet hij precies waar we elkaar kunnen ontmoeten. Als ik terugbel, ben ik al in Madrid en zit Van den Bergh juist op een Amsterdams terras. Hij vliegt de volgende dag om acht uur 's morgens terug naar de Spaanse hoofdstad. Inmiddels heeft hij met een van zijn ploeggenoten gebeld. Er wordt getraind in Estadio La Communidad, het gemeentelijk stadion van Madrid. Om elf uur begint de training. Als ik zorg dat ik er om kwart voor elf ben, word ik door hem zonder problemen het stadion binnengeloodst. De taxichauffeur die mij op woensdag naar OMPE LIEFDE door Simone Tacx foto's Simone Tacx de plaats van bestemming brengt, denkt dat ik in de war ben. Het mij opgegeven adres bestaat volgens hem niet. Later blijkt dat hij niet gelooft dat ik echt naar Estadio La Communidad in Cos Lada wil. Welke Nederlandse toerist laat zich immers naar een gemeentelijk stadion brengen dat ver ligt van de prachtige pleinen en fonteinen die de hoofdstad van Spanje rijk is en alleen bereikbaar is via eindeloze wegen met flatgebouwen en huizen in aanbouw erlangs? Als hij na mijn uitleg begrijpt dat het gaat om de training van Rayo Vallecano, begint hij te lachen. Hij snapt er nu helemaal niets meer van. 'Weet je wel dat Rayo een club is uit de Segunda Division, de tweede divisie? Wat heb je daar te zoeken? Real Madrid en Atletico Madrid zijn de clubs hier. Rayo is maar het kleine broertje.' Bij de verklaring dat het gaat om een interview met Dave van den Bergh verschijnt opnieuw een glimlach op zijn gezicht. 'Ba de Beg' kent hij wel, die komt van Ajax. De chauffeur neemt een keer een verkeerde afslag (zo vaak komt hij niet in deze contreien), maar uiteindelijk belanden we bij het stadion. Hij kijkt mij, ondanks de stelligheid waarmee ik beweer dat ik hier echt moet zijn, meewarig aan als ik uitstap. Wat zoek ik hier in the middle of nowhere Spaanse slag Even later komt Dave van den Bergh aanrijden, een kwartier te laat. 'Sorry,' zegt 210 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 208