Mocht Ajax in de Champions League op Arsenal stuiten, dan zal dat een weerzien betekenen met Dennis Bergkamp en Mare Overmars. Ook het stadion van Arsenal is geen onbekend terrein voor de viervoudige Europa- Cupwinnaar. In 1970 en 1972 speelde Ajax er twee opzienbarende wedstrijden. Maar een terugkeer naar het Arsenal Stadium zit er dit seizoen niet in. Arsenal speelt zijn Europese wedstrijden in het grotere Wembley-stadion. Dat is jammer, want Highbury, de bijnaam voor de echte thuishaven van Arsenal, is een van de mooiste en gezelligste Engelse stadions. Op, maar zeker ook buiten het veld. Arsenal - de naam zegt het al - is opgericht door arbeiders van een wapenfabriek. Vandaar ook de bijnaam 'The Gunners'. Een kanon siert nog immer de voorkant van de in Art- Decostijl uitgevoerde voorkant van het stadion. HISTORISCHE GtONP door Marcelle van Hoof Foto: Allsport programmaboekjes (zelfs uit de jaren dertig, veertig en vijftig) liggen ter inzage. Arsenal is onlosmakelijk verbonden met deze wijk in het noorden van de stad. De club, opgericht in 1886 als Dial Square, later Royal Arsenal, speelt er vanaf 1913. Dat jaar degradeerde de club uit de hoogste klasse. Arsenal was de eerste profclub van Londen, maar de schulden waren er na degradatie in 1913 hoog opgelopen. Voorzitter en eigenaar Henry Norris besloot schoon schip te maken. Norris was een controversiële figuur. Hij was een meedogenloze zakenman, die allereerst probeerde Arsenal met 'zijn' andere club Fulham FC, te laten fuseren. Toen dat niet mocht van de voetbalbond, moest Arsenal maar weg uit het afgelegen Zuid-Londen; AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 197