vertrouwen te krijgen. Raar misschien, maar ik was blij dat ik deze blessure bij Ajax kreeg en niet bij Heerenveen. Hier is de begeleiding nu eenmaal van een hoger niveau. En ik moet zeggen dat ik hier ook altijd het gevoel heb gehouden onderdeel te zijn van de groep. Eenzaam heb ik me nooit gevoeld. Ik ben ook veel in Denemarken geweest, bij vrienden en familie. Dat was ook belangrijk. Maar ook bij Ajax informeerde iedereen voortdurend hoe het met me ging. In de kleedkamer, op kantoor, overal. Dat was fantastisch. Het is ook een goede keuze geweest om gewoon bij de club te revalideren. Van den Brom koos ervoor om dat in Zeist te doen. Maar dan zonder je jezelf wel heel erg nadrukkelijk van de groep af. Dan zie je nooit meer iemand, als je er niet extra moeite voor doet. Nu kwam ik iedereen gewoon tegen. Alleen het trainen zelf doe je moederziel alleen. Dat is vervelend, op die fiets in het krachthonk. Dan heb je heus wel je moeilijke momenten. Maar nu ik dat allemaal heb gehad, ben ik me er wel van bewust hoe gelukkig ik ben dat ik voetballer ben, en dat ik bij Ajax speel.' De eerstvolgende wedstrijd Dat Ajax Europees speelt is niets bijzonders. Dat Heerenveen, Tobiasens eerste profclub, nu ook om een Europa Cup speelt, is wel opmerkelijk. Zoals bij bijna iedere ex-Heerenvener zal ook Tobiasen de club altijd een warm hart blijven toedragen. De Deen voelt zich op en top Ajacied, maar hij is bijna net zo trots op het Europa-Cup-II-avontuur van Heerenveen als op de Champions- Leaguedeelname van Ajax. Tobiasen: 'Heerenveen is voor een deel nog altijd mijn club. Het was mijn eerste club. Ik heb er heel veel geleerd. Zo vaak als ik kan, ga ik naar wedstrijden van Heerenveen. Ik zal Foppe de Haan altijd dankbaar blijven voor wat hij me heeft geleerd. Inmiddels is het een nieuwe selectie. Van de spelers ken ik er nog maar weinig. Maar de trainers zijn nog dezelfden, net als de mensen op kantoor en in het stadion. Het is voor mij een tweede familie geworden. Hier bij Ajax is het heel anders. Alleen al de stad. In Heerenveen kent iedereen iedereen. De binding is daardoor heel groot. Ik kende ook heel veel mensen. Toen Heerenveen vorig jaar van Twente won, zag je aan de blijdschap wat het voor de club betekende. In de twee jaar ervoor hebben ze Europees voetbal steeds net gemist. Heerenveen is inmiddels een echte subtopper geworden. Nu moeten ze de laatste stap maken. Die is moeilijk. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998 17

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 17