uit 1925, de jaren vijftig, zestig en ga zo maar door. Ook ligt er een zeer oude voetbal - mét de beruchte veter! Éen van de schoenen van Gerrit Keizer is trouwens ook elders in de Amsterdam ArenA te bewonderen. Keizers kleinzoon, de beeldend kunstenaar Peter Keizer, maakte namelijk ter gelegenheid van de opening van het stadion een meer dan levensgroot schilderij met de titel 'Hommage aan de vliegende keeper, Gerrit Keizer'. Het doek, dat in de Amsterdam zaal hangt, is een vijfluik en op een van de panelen is een van de twee voetbalschoenen afgebeeld (hierover verscheen in juni 1996 al een artikel in Ajax Magazine). Uit de zo rijke geschiedenis van Ajax zijn eigenlijk maar bitter weinig authentieke voetbalattributen overgebleven. Shirts, broekjes en schoenen zijn nu eenmaal gebruiksartikelen die als ze versleten zijn, meestal worden weggegooid. Het is dan ook buitengewoon dat er een nog zo gaaf stel schoenen uit de begintijd is overgeleverd en het is helemaal bijzonder dat ze hebben toebehoord aan een zo saillante speler als Gerrit Keizer. Het Ajax Museum is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur, behalve op de dagen waarop Ajax een thuiswedstrijd speelt. De entree bedraagt f 12,50 p.p. Kinderen t/m 12 jaar, 65+-pashouders en groepen van minimaal 20 personen betalen flO,- p.p. Een bezoek aan het museum kan gecombineerd worden met een rondleiding door de Amsterdam ArenA. Voor inlichtingen en reserveringen: 020-3111333. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998 181

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 177