Concurrentie voor Ken Sfeerteam terug van weggeweest VARIA zijn de vier genoemde Ajacieden als mannelijke tegenhanger van Barbie op de markt gebracht. De poppen hebben beweegbare armen en benen en zijn voorzien van een origineel Ajax- tenue. De selectie zal binnenkort worden uitgebreid met de gebroeders De Boer. Iedere speler heeft een bal bij zich en daarnaast is er van elke speler een actiefoto bijgevoegd. Op de achterkant van de doos staat de handtekening van de betreffende speler en een aantal algemene gegevens zoals geboortedatum, debuut en aantal wedstrijden voor Ajax. De Ajax-poppen kosten ƒ34,95 per stuk en zijn te koop in de Official Ajax Fanshops, via Ajax Direct en bij de betere speelgoedwinkels. Dat barbiepoppen ook zonder lange haren en dito benen door het leven kunnen, bewijst de nieuwste creatie van Ajax Merchandising. Richard Witschge, Edwin van der Sar, Jari Litmanen en Tijjani Babangida kunnen daar sinds kort over meepraten. Ken moet op zijn hoede blijven dezer dagen. De vaste levenspartner van Barbie heeft er een paar geduchte concurrenten bij. Deze maand Het sfeerteam is terug van weggeweest. Na een korte onderbreking is het nieuwe seizoen van start gegaan met een professioneel opgezet sfeerteam. Onder de vlag van Ajax doen vertegenwoordigers van verschillende organisaties er alles aan om meer sfeer in de Amsterdam ArenA te krijgen De nieuwe formatie bestaat uit vertegenwoordigers van Ajax, de ArenA, IDTV, de Supportersvereniging, de F-side en Axios. Samen komen zij met nieuwe ideeën en samen proberen zij de wedstrijden van Ajax met meer rood-wit te omranden. Bij de Champions-Leaguewedstrijden zorgen zij voor de bekende skyswingers, papiersnippers en orkesten en ook de zogeheten emotiebus is een initiatief van deze groep. In de emotiebus kan iedereen ideeën en meningen kwijt en kunnen geïnteresseerden zich opgeven als vrijwilliger. Regelmatig houden de leden van het sfeerteam vergaderingen om bestaande ideeën te evalueren en te brainstormen over nieuwe ideeën. Het doel van het sfeerteam is duidelijk, maar zij kunnen het niet alleen. Daarom zal de echte rood-witte sfeer pas kunnen ontstaan wanneer iedereen in het stadion meewerkt. Mecgroeifivpotheck f" ABN-AMRÖ l)c Mecurueih Fntn: I nu is van Hp Vuurst AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998 177

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 173