Eerherstel voor Ton Blanker Wanted: Dani Simon en 'Simon' VAfclA Ton Blanker debuteerde op 9 september 1979 in het eerste elftal van Ajax. Hij werd opgesteld door Leo Beenhakker, die de taken van de een dag eerder ontslagen Cor Brom had overgenomen. Ajax speelde met 1-1 gelijk tegen Haarlem. 'De nieuwe Johan Cruijff' werd Blanker genoemd, maar tegen de druk van de grote verwachtingen die men van hem had, was de negentienjarige niet bestand. Na één seizoen (vijftien competitiewedstrijden, drie beker- en drie Europa- Cupduels) vertrok hij bij Ajax. Bij de gastcolumn die Dick van Gangelen in het vorige Ajax Magazine schreef over de ongelukkige Blanker, stond tot overmaat van ramp een portret afgedrukt van Ruud Kaiser, de man die een week later tegen AZ '67 zijn laatste van in totaal dertien officiële g5 wedstrijden voor Ajax speelde. Een pijnlijke vergissing, die hierbij wordt rechtgezet met een .g fraaie opname van 'de eerste nieuwe Cruijff' in zijn debuutwedstrijd. Ere wie ere toekomt. Ton Blanker Ruud Kaiser AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998 'Simon' luidde de bijnaam van Wamberto toen hij in België bij Standard Luik voetbalde, vanwege de gelijkenis met de immens populaire Simon Tahamata. Helemaal uit de lucht gegrepen is die vergelijking niet, al moet de jonge 'Simon' het op het veld nog bewijzen. Een beginnetje is zijn eerste Ajax-doelpunt, dat hij scoorde in de thuiswedstrijd tegen FC Twente. 'Oude' Simon ging na zijn imposante en zeer langdurige carrière aan de slag als jeugdtrainer bij Standard. Het Ajax-shirt past hem nog steeds, zoals onlangs weer bleek in een wedstrijd van Lucky Ajax tegen Legmeervogels ter gelegenheid van de opening van het nieuwe sportcomplex van de vierdeklasser. In Uithoorn trad Luck Ajax aan met in de gelederen naast Tahamata onder anderen Gerrie Mühren, Wim Meutstege, Wim Suurbier, Sjaak Swart, Dick Schoenaker, John Rep, John van 't Schip, Heini Otto en Hans Westerhof. Dat Daniel da Cruz Carvalho een gewilde Ajacied is, mag geen verrassing heten. De nieuwe nummer 14 is niet alleen international maar vooral ook idool. Zijn populariteit heeft onlangs geresulteerd in de video 'Wanted: Dani'. Deze video, die deel uitmaakt van de serie 'Het voetbal en zijn sterren', ligt sinds vorige maand in de schappen bij platenzaken en warenhuizen en is bovendien te verkrijgen bij de Official Ajax Fanshops en via Ajax Direct. In een portret, gefilmd in Lissabon, Londen, Parijs, Kopenhagen en Amsterdam, praat de Portugese publiekslieveling over zijn interesses en internationale voetbalcarrière. Bovendien zijn er korte gastoptredens van Morten Olsen, Ton Pronk, Bobby Robson, Artur Jorge, Rui Costa en Ruud Gullit. De lengte van de video is 45 minuten en de prijs 39,95.

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 171