Mitsubishi nieuwe sponsor van Ajax De eerste cups zijn binnen VAUIA Foto's: Louis van de Vuurst Ajax: Mitsubishi Motors. Begeleid door het opzwepende ritme van de toepasselijke hit 'Follow the In de rust van de wedstrijd Ajax - De Graafschap, op zondag 20 september 1998, werd het publiek in de Amsterdam ArenA getrakteerd op een muzikale leader' deed de Space Star voor het eerst zijn voorstelling. Inzet was de nieuwe sponsor van intrede in het stadion. Mitsubishi is geen onbekende op het gebied van voetbalsponsoring. Het automobielconcern is eigenaar van een van de meest beroemde en succesvolle Japanse clubs, namelijk Urawa Red Diamonds. De samenwerking met Mitsubishi kan voor Ajax een hechtere band met deze club en daarmee ook een opening op de Japanse markt betekenen. Hierbij moet vooral gedacht worden aan nieuwe mogelijkheden op het gebied van oefenwedstrijden, coaching-clinics, merchandising en andere commerciële activiteiten. Na Japan is Nederland een tweede vaderland voor Mitsubishi geworden. Zo wordt de Mitsubishi Carisma in de NedCar-fabriek in Limburg gemaakt, en ook de Space Star rolt in Nederland van de band. De samenwerking met Ajax is dan ook een voorbeeld van de maatschappelijke en sociale betrokkenheid die het concern, sinds de opening van de fabriek in Limburg, met Nederland heeft opgebouwd. Een concern dat perfectie probeert na te streven, een wereldwijde goede reputatie heeft en bekend staat om zijn internationale marketing-strategie. Dat is Mitsubishi Motors en juist daarom is deze sponsor de ideale partner voor Ajax. Ajacieden op posters, kaarten en sleutelhangers zijn niets nieuws. Sinds jaar en dag komen hun beeltenissen de fans via deze wegen tegemoet. De verzamelbare cups van Coca Cola vormen daarentegen een iets onbekender fenomeen. Een nieuwe traditie is geboren. Sinds het begin van dit seizoen kunnen supporters Ajacieden verzamelen. Niet in de vorm van de traditionele posters, kaarten of sleutelhangers maar op Coca Cola-cups. Bij aankoop van een halve liter frisdrank voor 10 ArenA's kan een speler aan de verzameling worden toegevoegd. Bij iedere thuiswedstrijd is een andere speler verkrijgbaar, dus voor de verzamelaars is het zaak de gehele collectie van begin af aan te sparen. Wanneer alle bekers zijn bemachtigd, kunnen deze worden opgeborgen in de speciale verzamelplaat. Deze plaat is voor ƒ15,- te koop bij de Official Ajax Fanshop en biedt plaats aan twaalf bekers. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998 173

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 169