'Het tekent de klasse van Ajax dat ze mij durven aanstellen' Edmond Cla Edmond Claus (29) heeft sinds het begin van dit seizoen de zaterdag 1 onder zijn hoede. De kersverse trainer geniet met volle teugen van het werken bij Ajax. Ondanks een moeizame start verwacht hij met zijn team straks toch weer bovenin de eerste klasse te draaien. 'We zullen elke wedstrijd maximaal moeten presteren om te winnen.' Bij het eerste zaterdagelftal van Ajax maakt Edmond Claus zijn debuut als hoofdtrainer. De afgglopen jaren was hij op de Toekomst al actief als keeperstrainer, eerst bij de D- eyn E-junioren en het afielopen seizoen ook bij de zaterdag 1 van Co Jager. Toen fiem door Hans Westerhof en Co Jager werd gevraagd om het roer iQbr te nemen, twijfelde hij niet. 'Natuurlijk heb ik er wel even over nagedacht, ik heb tenslotte nog geen ervaring als trainer. Maar aan de andere kant: ik loop al een aantal jaren in het voetbal mee en ik heb het diploma Oefenmeester 1. Ik heb stage gelopen bij Gerard van der Lem, die toen het tweede elftal trainde. Ik heb veel samengewerkt met Frans Hoek en ik heb ervaring als speler bij Ajax. Ik denk dus dat ik het aankan, maar natuurlijk moet ik op veel punten nog bijleren. In ieder geval tekent het de klasse van Ajax dat ze dit aandurven, dat ze geen ervaren trainer uit de hoofdklasse hebben geplukt.' Tijdens de eerste fase van het seizoen heeft hij al nieuwe dingen over het trainersvak ZAfERPAq door Jeroen Kleijne foto's Louis van de Vuurst geleerd. 'Ik heb de neiging om alles tot in de puntjes voor te bereiden, om vervolgens te proberen wat ik in mijn hoofd heb aan de groep over te brengen. Ik heb inmiddels geleerd dat het beter is om je boodschap zo compact en direct mogelijk te vertellen. Dat blijft beter hangen dan wanneer je het heel uitgebreid doet. Het is de kunst om op het juiste moment het juiste te zeggen tegen de juiste persoon. Dat leer je niet op de cursus, maar in de praktijk.' Grootste belang De 29-jarige Haarlemmer weet eigenlijk al heel lang dat hij trainer wil worden. 'Voetbal is mijn lust en mijn leven. Als trainer vind ik het vooral leuk om met jonge mensen te werken en om het groepsproces op een positieve manier te beïnvloeden. Zeker op dit niveau werkje met gedreven jongens, die met een doel - presteren - maar ook met plezier hun sport beleven. Over voetbal raak je bovendien AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 154