de stand erg lang 0-0. Er moest een strafschop aan te pas komen, om Ajax de weg te wijzen. Dennis Boogaard maakte van elf meter geen fout. Vervolgens probeerde Ajax door te drukken, waarbij Veensche boys steeds verder terug gedrongen werd en menigmaal aan de noodrem moest trekken. Toch kregen zij ook een aantal goede kansen en het werd nog een wedstrijd, omdat Veensche boys op gelijke hoogte wist te komen. Maar een vrije schop even buiten het strafschopgebied, die opnieuw genomen werd door Dennis Boogaard, betekende 2-1, want via de muur verdween de bal langs de prima doelman van de Nijkerkers in het doel. In de slotfase bleef het nog spannend, maar Lloyd de Meza maakte aan alle onzekerheid een einde. Hij profiteerde van een rommelige situatie in de defensie van Veensche boys, zette een paar verdedigers op het verkeerde been en verschalkte vervolgens ook de doelman: 3-1. Tweede zege In de tweede thuiswedstrijd tegen Valleivogels uit Scherpenzeel pakte Ajax voor de rust zijn opponent niet voldoende aan. De gasten hadden nogal wat blessures, maar tegen de verwachting in koos de ploeg voor een offensieve speelwijze en dat verraste de elf van Ajax kennelijk. Het werd dan ook een aardige eerste helft, met kansen voor beide doelen en een hoofdrol voor onze keeper Dennis van der Wal. Na een half uur werd het echter toch 1-0. Een schot van Giorgio Tsie kon niet voldoende verwerkt worden door de Valleivogels- doelman en Raymond Bennekers, die eigenlijk al eerder de score had moeten openen, maakte ditmaal geen fout en tikte in de rebound binnen. Met die stand werd ook de rust gehaald. Na de thee nam Ajax direct weer het heft in handen, drukte de tegenstander terug op eigen helft, gooide het tempo omhoog en het wachten was op de tweede treffer. Geheel tegen de veldverhouding in kwam Valleivogels echter langszij. Gelukkig liet de ploeg zich niet uit het veld slaan door deze tegenvaller dat werd even later beloond na een schitterende aanval over rechts. Said Saïdi-Amor haalde de achterlijn, trok de bal naar de tweede paal en daar nam Lloyd de Meza de bal ineens op de pantoffel om deze langs de vertwijfelde goalie van de ploeg uit Scherpenzeel te schieten. Twee minuten voor tijd zorgde Paulo Meijndershagen AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998 Dennis Boogaard in actie in de met 1-0 verloren wedstrijd tegen Putten. voor de genadeklap. Hij pikte de bal op zo'n dertig meter van het doel op, passeerde een paar tegenstanders en met een droog, laag schot, net langs de binnenkant van de paal, bepaalde hij de eindstand uiteindelijk op 3-1. Stapje te kort In Barneveld tegen SDVB vergat Ajax in de eerste helft echt mee te voetballen. In alle opzichten waren de gastheren heer en meester en dat had reeds na zeven minuten het eerste doelpunt tot gevolg. Nog was Ajax niet wakker geschud. Steeds kwamen de Ajacieden een stapje te kort, steeds liet men zich afbluffen en het samenspel werd in een veel te laag tempo uitgevoerd, zodat wanneer de Barnevelders een fout maakten, zij alle tijd kregen om die te herstellen. Na een half uur spelen werd de stand dan ook logischerwijs uitgebreid tot 2-0 en daarmee brak ook de rust aan. In de tweede helft kregen we een heel ander Ajax te zien. SDVB werd op eigen helft vastgezet, de combinaties werden veel beter, maar de echte scherpte voor het doel ontbrak nog. Toch kon het niet uitblijven, of Ajax moest dichterbij komen. Matthijs Teer zorgde voor het tegendoelpunt, al had hij daarbij de hulp nodig van de SDVB- defensie. Zijn strakke, lage schot werd door een verdediger van richting veranderd en daardoor was de doelman kansloos. Diezelfde doelman was ervoor verantwoordelijk, dat de punten in Barneveld bleven, want met kunst- en vliegwerk en het noodzakelijke keepersgeluk stond hij de verdiende Ajax- gelijkmaker in de weg. Het bleef derhalve bij 2-1. Thuis tegen SDC Putten speelde Ajax zo af en toe wel aardig om te zien, maar het werd eigenlijk zelden gevaarlijk. De gasten uit het Gelderse Putten wisten al in een vroeg stadium een goal te scoren en dat bleek achteraf ook de winnende te zijn, want ook zij wisten het doelman Dennis van der Wal verder niet echt moeilijk te maken. Opnieuw een nederlaag dus en daarmee is een toppositie voorlopig verkeken. 155

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 151