Didi Longuet ontsnapt ternauwernood aan een dubbele poging van Utrecht om hem af te stoppen. om erover te vertellen. Wat kan er ook toegevoegd worden aan de harde waarheid?' Het hoogste jeugdelftal verloor vijf van de acht gespeelde wedstrijden. Slechts drie maal werden gewonnen, onder meer van Heerenveen met 7-1. 'Vorig seizoen kon ik in de dug-out bijna wekelijks achterover leunen. We wonnen alles. Slechts één keer werd gelijkgespeeld. Maar toen waren we wel al lang en breed kampioen. Dat kwam deels door onze eigen kwaliteiten, maar eerlijkheidshalve moet ik erbij zeggen dat het niveau van de tegenstanders ook niet bijzonder hoog was. Dit seizoen zit ik op het puntje van mijn stoel en moet ik met lede ogen aanzien dat er opnieuw wordt verloren. Soms is dat terecht, soms is het schlemielig. Dit heb ik in jaren niet meegemaakt.' Naast verlies van Vitesse, delfde de ploeg van Jan Olde Riekerink het onderspit tegen PSV, Willem II, Feyenoord en Telstar. 'Zelfs van Telstar hebben we verloren. Dat is iets wat in de voorgaande jaren niet voor mogelijk gehouden werd. Nu is dit toch bewaarheid geworden.' Oorzaken Over de oorzaken van deze matige prestaties wil Harms eigenlijk niets kwijt. 'We moeten het eerst met elkaar maar analyseren. Iets waar we natuurlijk al hard mee bezig zijn. Het lijkt de wet van Murphy wel. Alles gaat fout. We lijken even geen grip op de zaak te hebben. Als de een geen fout maakt, maakt de ander hem wel. Heel frusterend en ook heel sneu voor Olde Riekerink, die dit seizoen de Al voor het eerst onder zijn hoede heeft. Hij heeft Herman Borman opgevolgd, die zich sinds dit seizoen bezighoudt met scouting.' Ook Olde Riekerink kon niet voorkomen dat zijn ploeg nu op teletekst-pagina 697 in de tweede rij staat van de ranglijst. Ajax hoort in de eerste rij en om precies te zijn bovenaan. Dat beeld is men gewend. Ajax Al behoort de ploeg te zijn die door niets of niemand te stuiten is. Ajax Al moet de ploeg zijn die geen spaan heel laat van de tegenstander. Ajax is de ploeg van het prachtige voetbal. Ajax Al is het elftal met de supertalenten. Toch heeft Harms, ondanks de huidige situatie, vertrouwen in de toekomst. Hij gelooft heilig dat er de komende maanden veel zal veranderen. Ajax zou Ajax ook niet zijn als er niet met man en macht gesleuteld wordt aan het elftal en gezocht wordt naar de oorzaken van de matige prestaties. Dit dal zal overwonnen worden en dan hangt na de winterstop de vlag waarschijnlijk weer ouderwets in top. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998 143

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 139