Toch is van tevredenheid nog allerminst sprake. Hosé: 'Het gaat nog niet zoals ik het wil. Mijn acties willen nog niet echt lukken en ook de combinaties verlopen nog niet vlotjes. Het is veel moeilijker in het tweede. In de Al was ik gewend om alleen met leeftijdgenoten te voetballen. Ook was daar nog ruimte voor frivole acties. In het tweede is geen tijd meer voor grapjes. Ik ben geneigd om te veel combinaties te maken. Daar word ik elke training op gewezen door de trainer. "Het hoeft niet altijd mooi," zegt de trainer dan.' Brutil wil zich dan ook nog niet al te veel illusies maken over het eerste. 'Ik probeer daar nog niet te veel aan te denken. Ik weet ook van mezelf dat ik nog helemaal niet klaar ben voor het eerste. Eerst moet ik nog heel veel leren.' De bescheidenheid van Brutil is opmerkelijk voor een voetballer die zoveel talent bezit. Bij de buitenwacht is weinig twijfel te bespeuren. Hosé: 'Daar koop ik niets voor. Prima dat mensen mij een groot talent noemen, maar ik moet het zelf doen. Die positieve geluiden over mij kunnen ook zo weer verdwenen zijn. Als ik dit seizoen niet voldoende scoor, is het afgelopen. Pas als ik een basisplaats heb in het eerste en ik topscorer geworden ben, ben ik tevreden.' De invloed van de familie Reiziger is onmiskenbaar. John Reiziger zegt: 'Wij vertellen Brutil altijd dat elk jaar dat hij bij Ajax blijft, meegenomen is.' Mevrouw Reiziger, die inmiddels ook is aangeschoven, knikt instemmend. 'Brutil is er nog lang niet, en als hij er is, moet hij ervoor zorgen dat hij er blijft.' Maar daaraan wenst Brutil nog niet al te vaak te denken. 'Ik hoef ook nog niet zo nodig naar het eerste. Ik wil mijzelf eerst bewijzen in het tweede. Natuurlijk hoop ik wel op een invalbeurt in de ArenA dit seizoen.' Hij droomde er zelfs al eens van. Maar die droom liep uit op een nachtmerrie. Hij zat samen met Darl Douglas op de bank in een vol stadion. Plots kregen zij beiden het sein van trainer Morten Olsen om warm te gaan lopen. Hosé: 'Toen we daar stonden langs de lijn en het trainingsjack uitging, zag Olsen dat het streepje op de e van Hosé op mijn shirt ontbrak. Sorry, maar dan kun je er niet in, zei hij. Toen moest ik weer gaan zitten.' De natuur Hosé begint zijn draai steeds meer te vinden in Nederland. Maar het heimwee naar de geboortegrond zal waarschijnlijk nooit helemaal verdwijnen. Reiziger: 'Hij heeft een videoband van Cura9ao, daar kijkt hij zowat iedere dag naar.' Hosé: 'Daar liggen nu eenmaal mijn roots. Wat het mooiste is op Curasao?' Op het gezicht van Hosé verschijnt een veelbetekenende lach. 'De vrouwen.' Reiziger: 'De natuur zul je bedoelen Brutil.' Vorig jaar bracht Hosé voor het eerst in zeven jaar weer een bezoek aan familieleden op Curasao. Drie weken verbleef hij er. De terugkeer naar Nederland viel hem zwaar. 'Ik had het heel erg moeilijk toen ik weer terug moest naar Nederland. Dat merkte ik ook met voetballen. Het was moeilijk om mijn draai weer te vinden.' In december vertrekt hij weer voor twee weken naar Curasao, samen met zijn broertje. Hosé kijkt er nu al naar uit. Maar voor het zover is wil hij eerst nog vijftien doelpunten maken in het tweede van Ajax. 'Dat moet lukken. Ik heb er nog ruim tien weken de tijd voor.' De jonge spits is ervan overtuigd dat hij ooit nog eens voorgoed terugkeert naar zijn eiland. 'Als ik grijs ben en niet meer hoef te werken.' Op zijn gezicht verschijnt een ontwapenende lach. Zover is het nog lang niet. Voordat hij zich als oude grijze man kan terugtrekken in een schommelstoel, uitkijkend over de Caraïbische Zee, dient hij eerst topscorer van Nederland en Spanje te worden. Brutil Hosé hunkert naar doelpunten. En niet alleen als speler van Ajax 2. AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 134