Ajax in plaats van galg en rad A (JAKZ Brutil Ho Hij heet een van de grootste Ajax-talenten te zijn van dit moment: spits Brutil Hosé (19). Niet voor niets tekende hij half februari van dit jaar een vijfjarig contract. Hosé is beweeglijk, vliegensvlug, nauwelijks van de bal te krijgen en hij draait snel en soepel bij zijn tegenstanders weg. Het is moeilijk te zeggen op wie hij lijkt, en misschien is dat wel juist zijn kracht. Meer dan eens worden mooie dromen wreed verstoord. Brutil Hosé kan erover meepraten. Hij werd geboren op het zonovergoten Curasao, het eiland dat is gelegen in de strakblauwe Caraïbische Zee en wordt omgeven door prachtige witte stranden. De merengue schalt er op elke hoek van de straat uit de huizen en door diezelfde straten paraderen de mooiste donkere meisjes. Van de buitenkant is het één grote 'bounty-droom', maar achter die volmaakte facade gaat een hoop ellende schuil. Werkloosheid en armoede vormen een schril contrast met de rijkdom van de toeristen die het eiland jaarlijks in groten getale aandoen. Niet voor niets zochten en zoeken veel Antillianen hun heil in Nederland, op zoek naar de westerse weelde. Ook Brutil kwam acht jaar geleden naar Nederland. Niet om er rijkdom te vinden, maar omdat zijn moeder was overleden. Samen met zijn jongere broertje trok hij naar Den Helder, waar zijn zus door Remco Stunnenberg foto's Louis van de Vuurst woonde. De twee broers zochten er opvang, steun en warmte. Het liep helemaal mis. Brutils zus had totaal geen grip op haar jonge, ontredderde broer. Zij liet alles maar toe en Brutil maakte er dankbaar gebruik van. Hij leidde een onregelmatig leven, ging niet meer naar school en hing veel rond op straat, zoals bekend niet de plaats waar je de beste vrienden maakt. Hij kon simpelweg niet aarden en leek op te groeien voor galg en rad. Wat Hosé wel bleef doen in Den Helder was datgene waar hij ook op Curasao al de hele dag mee bezig was: voetballen. Hosé: 'Voordat ik naar Nederland kwam zat ik op school, maar het enige wat ik daar deed 134 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 130