Michael Lamey aan de bal tegen Volendam. de bal uit de handen van de keeper zou hebben getrapt. Wolkbreuk De technische staf van Ajax had besloten om diverse spelers van de A-selectie, die een lange tijd niet hadden gespeeld, mee te laten doen tegen MW. Op zich een heel logische keuze, maar het nadeel is dat jeugdspelers aan de kant moeten blijven. Kort voor de wedstrijd werd Maastricht getroffen door een wolkbreuk, maar omdat er de eerste twee weken niet in de Geusselt zou worden gevoetbald, kon de wedstrijd, ondanks een paar kleine plassen in het doelgebied, toch doorgang vinden. En daar was Ajax achteraf zeer content mee, want het speelde een van zijn betere wedstrijden, zo niet de beste tot nu toe. Vanaf het begin dicteerde Ajax het spel en legde het MW zijn wil op. Er resteerde voor de thuisclub niets anders, dan te trachten zo constructief mogelijk te spelen, maar gelijktijdig de nederlaag niet te hoog uit te laten vallen. In de Ajax-gelederen deden van de A-selectie Fred Grim, Tom Sier, hersteld van zijn langdurige blessure, Wamberto en Dean Gorré mee. Grim kreeg de hele wedstrijd geen enkele moeilijke bal te verwerken, zodat hij zich alvast kon uitleven in het beroep dat hij na zijn actieve voetbalcarrière gaat uitoefenen, namelijk dat van trainer. Hij was de ploeg voortdurend aan het coachen en dat had een heilzame uitwerking. Ajax combineerde dat het een aard had en dat was een lust voor het oog. Dat Dean Gorré hier een sleutelrol in vervulde, zal niemand verbazen. In de vijfde minuut van de wedstrijd was het na prachtig samenspel tussen Mark Stuut, Dean Gorré en Brutil Hosé bijna 1-0. Vijf minuten later was het wel raak door Brutil Hosé, nadat hij zelf de aanval met Gorré had opgezet. Met de bal aan zijn voeten keek hij in het strafschopgebied goed waar de keeper stond en met een zuiver schot kromde hij de bal in de goal. In de bij vlagen stromende regen ging Ajax onverdroten voort op jacht naar het tweede doelpunt. Maar keeper Spillman stond een verdere voorsprong voorlopig in de weg. In de veertigste minuut werd vanuit de achterhoede snel over vijf, zes schijven een aanval opgezet en het was jammer dat na deze sublieme aanval de bal van Wamberto via de binnenkant van de paal weer het veld insprong. In de rust had Jan Wouters gezien het goede spel niet zoveel op te merken. Hij adviseerde alleen de diepte iets sneller te zoeken zodra daar de gelegenheid voor was. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien. Ajax koos voortdurend de aanval en MW kon niets anders doen dan de aanvalsgolven proberen af te stoppen. In de 47ste minuut deed Michael Lamey waar de trainer in de rust om verzocht had. Met een lange bal zocht hij Wamberto op en die gaf de bal aan Dean Gorré, die op het juiste moment het gat indook. Met een fraaie stift liet hij de keeper kansloos en werd het 0-2. Ajax wist het goede spel nu wel vast te houden en het wachten was op de volgende goal. Die kwam in de 67ste minuut, toen Dean Gorré Brutil Hosé aanspeelde. Omdat Hosé Michel Vonk moest omspelen en de keeper moest ontwijken werd hij dusdanig naar links gedwongen dat hij uit een heel moeilijke hoek moest schieten. Hij maakte geen fout en bracht 0-3 op het scorebord. Doordat de achterhoede heel soeverein speelde kon Arno Splinter zich in de as met eerst Dean Gorré en later Cedric van der Gun heerlijk met de aanval bemoeien. Nadat Rody Turpijn voor Andy van der Meyde het veld had verlaten, ging Wamberto op links spelen. Op de linkervleugel ondernam de kleine Braziliaan een paar goede acties, die aan Mare Overmars deden denken. Hij omspeelde zijn tegenstander aan de binnen- en de buitenkant en was hem op snelheid vaak net iets te vlug af. In de 83ste minuut ontdeed hij zich weer van zijn tegenstander en vanaf de achterlijn gaf hij een voorzet op maat aan Andy van der Meyde. Op de rand van het strafschop gebied haalde deze in één keer uit en de bal verdween snoeihard in de goal (0-4). Met een tevreden gevoel ondernam Ajax de lange terugreis. De volgende dag werd de vreugde omtrent de vorige avond getemperd doordat Cedric van der Gun zich tijdens de training met de reserves van het eerste elftal ernstig aan de knie blesseerde. Het zal wellicht enige tijd in beslag nemen, voordat hij weer aan voetballen toekomt. 130 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 126