score opende. Het vizier van Rody Turpijn en Cedric van der Gun stond niet op scherp, waardoor de volgende kansen niet werden benut. Bovendien bleek Volendam over een uitstekende keeper te beschikken. En dus bleef het 1-0. Flair, durf en overtuiging In het nieuwe, moderne, compacte en sfeerrijke stadion van FC Twente schrok de ploeg toch wel even van de opstelling. Twente speelde met zes spelers met eredivisie-ervaring. Het leek allemaal mee te vallen. Het eerste kwartier kwam Ajax goed door, maar daarna was de organisatie in de verdediging volledig zoek. Wat Jan Wouters ook vanaf de bank riep, het mocht niet baten. Het kon dan ook niet uitblijven dat Twente een voorsprong zou nemen. Serge van den Ban wist een hard schot van De Witte te pareren, maar uit de Regelmatig worden spelers uit de A-selectie ingezet in het tweede elftal, zoals hier Gerald Sibon tegen Volendam. daarop volgende corner was het raak. Na een scrimmage kwam de bal voor de voeten van Nieboer. Op zijn inzet had Van den Ban geen antwoord: 1-0. Tijdens een blessurebehandeling kon Jan Wouters de dug-out verlaten en de verdediging bij zich roepen om de benodigde aanwijzingen te geven. Vanaf dat moment stelde Ajax orde op zaken en kon Twente niet echt gevaarlijk meer worden. Het bleek achteraf het enige kwartier van de wedstrijd te zijn waarin FC Twente een veldoverwicht had. Voor de rest van de wedstrijd was het Ajax dat met flair, durf en overtuiging het spel dicteerde. In de 25ste minuut kwam Ajax op gelijke hoogte. Via een goede combinatie tussen Cedric van der Gun, Rody Turpijn en Brutil Hosé was het de laatste die fraai afrondde: 1-1. Eén minuut later ging de doelpuntenmaker van Twente, Nieboer, verschrikkelijk in de fout. Andy van der Meyde kon hem de bal simpel ontfutselen. Hij speelde Hosé aan en de spits scoorde opnieuw: 1-2. De tweede helft was nauwelijks vijf minuten aan de gang of Ajax stond op 1-3. De hardwerkende Cedric van der Gun mikte de bal op de paal, maar een attente Brutil Hosé werkte de terugspringende bal in het doel. Even later kreeg Van der Gun de kans om uit een pass van Mark Stuut zelf te scoren, maar het was de keeper van Twente die dit belette. Serge van den Ban hoefde in de tweede helft maar één keer handelend optreden. Een schot van Sumiala maakte hij onschadelijk. Trainer Fred Rutten kon het blijkbaar niet langer aanzien, want hij haalde een aantal coryfeeën, waaronder Ten Caat, naar de kant en zette daar jongere spelers voor in. Het mocht echter niet baten, want in de 68ste minuut bouwde Ajax zijn voorsprong uit. Van der Gun kwam opnieuw niet verder dan het houtwerk en ditmaal was Rody Turpijn bereid het werk af te ronden: 1-4. Mysterieus De goede prestatie tegen Twente was voor Jan Wouters aanleiding om in de wedstrijd tegen Heerenveen hetzelfde elftal de wei in te sturen. En dan blijft het toch mysterieus hoe een team, dat de week daarvoor zo goed heeft gespeeld, slechts één helft enigermate het beoogde niveau weet te bereiken en weer kans ziet om een veilige voorsprong van 2-0 weg te geven. Ajax lijkt hierop in de thuiswedstrijden patent te hebben. In de eerste helft maakte topscorer Brutil Hosé 1-0. Rody Turpijn zorgde na rust voor 2-0, waarna Ajax het om onverklaarbare redenen op een knullige wijze uit handen gaf. Eerst was het Mark Stuut, die de bal fout terugspeelde en El Khattabi in staat stelde 2-1 te scoren. Dit was misschien nog te voorkomen geweest als zijn medespelers iets alerter op deze verre terugspeelbal hadden gereageerd. Daarna deed scheidsrechter Gerritsen een duit in het zakje door pal voor tijd een vrije trap op de rand van het strafschopgebied door Heerenveen over te laten nemen, omdat Mark Stuut te vroeg zou zijn ingelopen. Vervolgens draaiden Cedric van der Gun en Rody Turpijn uit de muur weg, waardoor Serge van den Ban op het schot van Pander kansloos was. In de 90ste minuut maakte Mitchell Piqué ten slotte 3-2, maar deze goal werd door de scheidsrechter afgekeurd omdat de Ajacied AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998 129

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 125