de schrik van een goede grasmat. Desondanks stond Ajax binnen 25 minuten op een 3-0 voorsprong. Door een benutte penalty in de zesde minuut van Arno Splinter werd het 1-0. Jesper Gronkjaer, die na zijn meniscusoperatie wedstrijdritme opdeed in het tweede elftal, werd in zijn rush onreglementair door zijn tegenstander, Rutger Feijer, afgestopt. Gronkjaer liet zien over snelheid te beschikken en in staat te zijn tegenstanders op een heel gemakkelijke manier zowel binnendoor als buitenom te passeren. Door een conditionele achterstand zakte hij na een wervelend begin terug. De andere speler uit de A-selectie, Richard Knopper, scoorde 2-0. De Groningse keeper Dennis Schomaker kon een schot van Cedric van der Gun niet onder controle krijgen en de terugspringende bal werd door Knopper ingetikt. Daarna was het opnieuw Richard Knopper, die op aangeven van Cedric van der Gun, de doelman het nakijken gaf: 3-0. De Groningers waren tot vlak voor de rust niet gevaarlijk geweest. Tijdens een van de spaarzame momenten dat zij bij Serge van den Ban in de buurt kwamen, was het echter meteen raak. Van den Ban wilde met een sliding een Groningen-speler beletten te schieten. Dat lukte, maar de scheidsrechter zag er een overtreding in en wees naar de stip. Erwin Koen scoorde het eerste tegendoelpunt. Geen reden tot ongerustheid, want te oordelen naar het veldspel was Ajax sterk genoeg om de wedstrijd winnend af te sluiten. De praktijk pakte helaas anders uit. Koud uit de kleedkamer werd het 2-3. Invaller Camara Amadou prikte de tweede goal in het doel. Blijkbaar was Arno Splinter nog niet geheel bij de les, want hij liet zich heel gemakkelijk verschalken. Door de snelle aansluitingstreffer kwam de winst toch nog in gevaar. Te meer doordat Ajax zelf weer eens verzuimde de kansen af te maken. Richard Knopper en Cedric van der Gun misten de precisie. In de 81ste minuut Cedric van der Gun was tegen Volendam de maker van het enige doelpunt van de wedstrijd. scoorde Inne Schotanus. Helaas speelt hij bij Groningen: 3-3. En het had allemaal nog erger kunnen worden als in de laatste minuut een Gronings schot niet van de Ajax-lijn was gehaald. Fraaie reddingen Het was geen vrolijk begin. En in de wedstrijd tegen Volendam ging het ook niet echt overtuigend. De 0-0 ruststand was een wonder. De Volendamse gasten creëerden de meeste kansen, maar door fraaie reddingen van Casper Nelis hield Ajax de nul. In de tweede helft van de wedstrijd was Ajax voorin wat beweeglijker en kreeg het de beste kansen. In de 62ste minuut was het Cedric van der Gun, die na een goed opgezette aanval uit een assist van Andy van der Meyde met een perfecte kopbal de AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998 127

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 123