wisselvalligheid kenmerkt seizoenstart Hl A3AYL2. Mysterieuze Volgens de kenners moet de A1 van vorig seizoen als beste lichting sinds jaren worden gezien. Als het klopt, moet het met maar liefst negen nieuwe spelers uit die groep mogelijk zijn de sportieve successen van vorig seizoen te evenaren. Het streven is het landskampioenschap, maar daarnaast is en blijft het een doel om minimaal één speler van het tweede te zien doordringen tot Ajax 1. In de voorbereiding was de individuele klasse van de meeste nieuwelingen eenvoudig waar te nemen, maar het werd ook meteen duidelijk dat de voormalige A-junioren in het afgelopen seizoen te weinig weerstand hebben ondervonden. Zij vertoonden de neiging te vaak oplossingen te zoeken in mooie acties, waardoor het positiespel schromelijk werd verwaarloosd. Doordat de tegenstanders meestal fysiek te sterk waren, stierven de goede bedoelingen vaak in schoonheid. Tijdens de trainingen en wedstrijden heeft trainer Jan Wouters daar voortdurend op gewezen, en niet zonder succes. Met behulp van de 'routiniers' Arno Splinter en Rody Turpijn pikten de nieuwelingen het snel op. Het ging dan ook steeds beter in de reeks oefenduels. Behalve de wedstrijd tegen Vitesse 2 in het Hilversum-toernooi werd alles gewonnen. Daarna reisde Ajax 2 af naar Sardinië voor het plaatselijke, sterk bezette toernooi, wat in alle opzichten een geslaagde reis was. Er ontstond een hechte door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst band tussen de spelers. Het groepsproces ontging Tim de Cler en Robert Jan Ravensbergen. Zij waren geblesseerd en moesten voor hun revalidatie in Nederland achterblijven. Raphael Supusepa ging wel mee, maar raakte ernstig aan de rechterknie geblesseerd. Inmiddels is er bij een kijkoperatie een stukje van de buitenmeniscus verwijderd, en werd geconstateerd dat de knieband tweedegraads ingescheurd was. Het zal nog enige tijd vergen voor Supusepa weer inzetbaar is. Hij miste ook het onverwachte optreden bij AFC. Chelsea belde te elfder ure af voor de afscheidswedstrijd van drie AFC'ers en Jack van Gelder deed daarna geen vergeefs beroep op Jan Wouters. In een leuke wedstrijd won Ajax redelijk eenvoudig met 5-3. Bij AFC speelden de oud-Ajacieden Robert en Bobby Gehring mee. Na afloop stond er in de overvolle, gezellige kantine een uitgebreid buffet klaar. Enigszins met moeite verliet Ajax 2 Sportpark Goed Genoeg. Veel prominente Ajacieden bleven met het glas in hun hand achter. 3-0 voorsprong verspeeld De competitie begon met een wedstrijd tegen Groningen. Na de gerenommeerde tegenstanders op Sardinië was dit een minder aansprekende opponent. Door de vanuit het vorige seizoen overgedragen schorsingen en de vele blessures moest Jan Wouters een heel aanvallend elftal het veld insturen. Bij gebrek aan verdedigers fungeerde Mitchell Piqué bijvoorbeeld als linkervleugelverdediger. In de beginfase zag het er allemaal veelbelovend uit. De onrust in het spel van sommige spelers kwam wellicht voort uit 126 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 122