Olympiakos Piraeus - Ajax 1 - 0 Champions League - woensdag 21 oktober 1998 - Spiros Louis-stadion, Athene - 74.700 In de tweede helft kwamen Kinkladze en Dani op de vleugels in de plaats van Gronkjaer en Wamberto. Het tweetal speelde minder diep dan hun voorgangers, waardoor Jari Litmanen dichter naar Shota Arveladze toe kon kruipen. Al snel in de tweede helft leek die tactiek zijn vruchten af te werpen, toen Litmanen aan zijn bewaker ontsnapte en de Griekse keeper Eleftheropoulos passeerde. Deze wist Litmanen echter ver naar buiten te dwingen waardoor het schot uiteindelijk het doel miste. Olympiakos Piraeus: Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaarten: Bijzonderheden: Eleftheropoulos; Amanatidis (68. Passalis), Karataidis, Anatolakis, Poursanidis; Djordjevic, Karapialis (86. Niniadis), Georgatos, Giannakopoulos; Gogic (75. Ofori-Quaye), Alexandris Dusan Bajevic Van der Sar; Tobiasen, Rudy, Oliseh, F. de Boer; R. de Boer, Litmanen, Witschge; Wamberto (46. Dani), Arveladze (79. Benni), Gronkjaer (46. Kinkladze) Morten Olsen 39. Alexandris 1-0 Manuel Diaz Vega (Spanje) Giannakopoulos, Amanatidis, Poursanidis (Olympiakos), Rudy, Wamberto (Ajax) De geblesseerd in Amsterdam achtergebleven Danny Blind stuurt zijn ploeggenoten voorafgaand aan de wedstrijd een fax waarin hij hen succes wenst. Anders dan in april 1996, toen Ajax in Athene tegen Panathinaikos een in Amsterdam opgelopen 1-0 nederlaag moest wegpoetsen en de ploeg door oud- Ajacied Frank Rijkaard per fax succes werd toegewenst, sorteert de fax van de Ajax-captain dit keer niet het gewenste effect. Waar Ajax indertijd door een 3-0 overwinning de finale van het Champions-League- toernooi bereikte, incasseert het nu een 1-0 nederlaag. Voor het eerst sinds 1969 wordt een Europa-Cup-1- duel van Ajax niet live uitgezonden. De NOS kiest voor de thuiswedstrijd van PSV tegen 1. FC Kaiserlautern. Olympiakos - Ajax wordt later op de avond in een ruime samenvatting uitgezonden. Bij Olympiakos ontbreekt de geschorste Dimitrios Mavrogenidis, die tegen Croatia Zagreb tegen zijn tweede gele kaart van het toernooi opliep. Wamberto maakt als vervanger van de geblesseerde Tijjani Babangida zijn debuut in de Champions League. De Griekse verdedigers Amanatidis en Poursanidis ontvangen hun tweede gele kaart en zullen voor de Commentaar: returnwedstrijd in Amsterdam geschorst zijn. Het verlies betekent dat Morten Olsen nog steeds wacht op zijn eerste overwinning in een Europese uitwedstrijd van Ajax. 'Als we vandaag hadden gewonnen, hadden we met één been in de kwartfinale gestaan. Dat been hebben we hier ingetrokken. Maar dat wil nog niet zeggen dat het nu niet meer gaat lukken.' (Morten Olsen) Overige uitslagen Groep A FC Porto (Por) - Croatia Zagreb (Kro) Groep B Rosenborg BK (Noo) - Galatasaray (Tur) Athletic de Bilbao (Spa) - Juventus (Ita) Groep C Internazionale (Ita) - Spartak Moskou (Rus) Real Madrid (Spa) - Sturm Graz (Oos) Groep D FC Bayern München (Dui) - Barcelona (Spa) Brondby IF (Den) - Manchester United (Eng) Groep E Arsenal (Eng) - Dinamo Kiev (Oek) RC Lens (Fra) - Panathinaikos (Gri) Groep F HJK Helsinki (Fin) - Benfica (Por) PSV (Ned) - 1. FC Kaiserslautern (Dui) Stand groep A Olympiakos Piraeus FC Porto Ajax Croatia Zagreb 3-0 3-0 0-0 2-1 6-1 1-0 2-6 1-1 1-0 2-0 1-2 5-2 7-6 2-2 0-5 120 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 116