Ajax - FC Porto 2 -1 CHAMPIONS Champions League - woensdag 30 september 1998 - Amsterdam ArenA - 47.000 Andrzej Rudy, die Ajax in de 57ste minuut met een afstandsschot op voorsprong bracht, in duel met FC Porto's levensgevaarlijke spits Mario Jardel. o LEAGUE Ajax: Trainer: FC Porto: Trainer: Van der Sar; Tobiasen, Oliseh, Rudy, F. de Boer; R. de Boer, Litmanen, Witschge (65. Dani); Babangida (90. Grenkjaer), Arveladze, (79. Sibon), Hoekstra Morten Olsen Correia; Costa, Aloisio, Mendes (46. Chippo), Secretario; Doriva, Santos, Capucho (68. Artur), Zahovic; Jardel, Drulovic (83. Barros) Fernando Santos 'Ik vind het ergens wel jammer dat ik nu eerste sta op de ranglijst van meest scorende Ajacieden in Europa-Cupduels. Johan Cruijff is toch nog altijd een grote naam binnen de groep.' (Jari Litmanen) 'Het was een goede wedstrijd waarin beide ploegen hebben geprobeerd te winnen. Ajax had op bepaalde momenten meer balbezit, maar in de eerste helft waren de kansen op een overwinning voor beide ploegen even groot.' (Fernando Santos) Scoreverloop: 57. Rudy 1-0, 68. Zahovic 1-1, 86. Litmanen 2-1 (pen) Scheidsrechter: Piero Ceccarini (Italië) Gele kaarten: Santos, Mendes (FC Porto) Overige uitslagen Groep A Olympiakos Piraeus (Gri) - Croatia Zagreb (Kro) 2 - 0 Bijzonderheden: Danny Blind ontbreekt bij Ajax. Morten Olsen rekent, met zijn eerste Europese overwinning als trainer van Ajax, af met het verleden. Ajax wist nog nooit te winnen van FC Porto of zelfs maar tot een doelpunt te komen tegen de Portugezen. Door zijn benutte penalty in de 86ste minuut komt Jari Litmanen op een totaal van 24 doelpunten voor Ajax op Europees niveau. Dit totaal brengt de Fin, ten koste van Johan Cruijff, op de eerste plaats van het klassement van Ajax' Europa-Cuptopscorers. Eerder had hij al Sjaak Swart (18 doelpunten), Soren Lerby (16) en Ruud Geels (15) achter zich gelaten. Litmanen scoorde zijn historische goal in zijn 42ste Europese wedstrijd; Cruijff had 49 duels nodig voor zijn 23 treffers. Litmanen neemt op de topscorerslijst aller tijden van de Champions league de tweede plaats in. Juventusspeler Alessandro Del Piero staat bovenaan met twintig doelpunten, Litmanen maakte er achttien. Commentaar: 'Porto was vanavond minder sterk dan in andere wedstrijden die ik van ze heb gezien en dat is een compliment aan mijn ploeg. Ik hoop en denk dat deze wedstrijd ons weer wat meer zelfvertrouwen zal geven na de mindere periode die wij hebben gehad.' (Morten Olsen) Groep B Galatasaray (Tur) - Athletic de Bilbao (Spa) Rosenborg BK (Noo) - Juventus (Ita) Groep C Internazionale (Ita) - Sturm Graz (Oos) Spartak Moskou (Rus) - Real Madrid (Spa) Groep E Arsenal (Eng) - Panathinaikos (Gri) Dinamo Kiev (Oek) - RC Lens (Fra) Groep F Benfica (Por) - PSV (Ned) HJK Helsinki (Fin) -1. FC Kaiserslautern (Dui) Stand groep A Olympiakos Piraeus Ajax FC Porto Croatia Zagreb 2 -1 1 -1 1 - 0 2 - 1 Groep D Barcelona (Spa) - Brondby IF (Den) 2 - 0 FC Bayern München (Dui) - Manchester United (Eng) 2 - 2 2 -1 1 -1 2 -1 0 - 0 4-2 2-1 3-4 0-2 114 AJAX MAGAZINE DECEMBER 1998 revigres

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 110