Foto: George Verberne Oldenhof en trainer Olsen, leidt niet tot een oplossing van het geschil. Dinsdag 4 augustus Ajax trekt het tweede elftal terug uit het bekertoernooi. De ploeg heeft op de eerste twee speeldagen van de groepswedstrijden toernooi- verplichtingen in Hilversum en op Sardinië. Woensdag 5 augustus Ajax bevestigt betrokken te zijn bij gesprekken over het ontwikkelen van een nieuwe Europese competitie van topclubs. Zaterdag 8 augustus In het Duitse plaatsje AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 helemaal okselfris. De voorbereiding was niet helemaal naar wens verlopen. De late terugkeer van de WK-gangers, blessures en de afwezigheid van Frank en Ronald de Boer zorgden voor onwennigheid. Gewoonterecht Hoewel Morten Olsen de wedstrijd mogelijk nog min of meer als een verlengstuk van de oefenperiode zag, klom het publiek toch met andere gedachten de tribunes op. Er moest maar eens gewonnen worden. En helemaal nu het nieuwe PSV nog in de steigers stond. De gelegenheid om nu eens in eigen huis van PSV te winnen. Hoewel, de ploeg van Morten Olsen voelde zich ook nog niet Eindhovenaren hadden een reputatie hoog te houden als het om de Johan Cruijff Schaal ging. Sinds Cruijff zijn naam verbond aan de Nederlandse Supercup had alleen PSV de prijs in de wacht gesleept. Hoog tijd om dat gewoonterecht te onderbreken. Het begin was veelbelovend. Helaas liep een rush van Kinkladze net op niets uit. Zoals in de loop van de wedstrijd bij Ajax veel net niet lukte. Aan hoogstandjes en kansen geen gebrek, maar daarmee win je nog geen wedstrijd. 'Er zijn kennelijk spelers die denken dat een mooi doelpunt voor twee telt,' mompelde Morten Olsen na afloop. PSV deed het in zoverre beter dat het wel tot scoren kwam en Ajax in de Arena met 2-0 weer met lege handen achter liet. Met het geliefde counterspelletje en een grotere agressie lukte het PSV om de Johan Cruijff Schaal voor de derde keer in successie mee naar Eindhoven te nemen. De wedstrijd was niet geweldig, maar PSV overtrof zichzelf. Via de counter kreeg Robsons ploeg de beste kansen. Richard Witschge typeerde de onmacht van Ajax door van elf meter de bal niet achter Waterreus te krijgen. Met wat zorgelijke blikken verliet de Ajax- aanhang de Arena. Morten Olsen tilde iets minder zwaar aan het verlies. 'Ik ben er honderd procent van overtuigd dat Ajax dit seizoen weer een goede ploeg heeft. Maar ja, we hadden deze schaal moeten pakken. Zeker voor eigen publiek.' Risico Alle hoop was nu gevestigd op de eerste competitiewedstrijd, die op 23 augustus gespeeld werd in de Amsterdam Arena. Willem II had het met Co Adriaanse het afgelopen seizoen uitstekend gedaan. Voor het eerst sinds vijfendertig jaar speelde de Tilburgse club weer Europees. Niet alleen daarom was onze voormalige directeur opleidingen een hot item geworden in de Neheim-Hüsten verliest Ajax een oefenduel tegen Borussia Dortmund met 2-0. Ajax speelt in de volgende opstelling: Van der Sar; Melchiot, Oliseh, Blind (76. Knopper), Sier (46. Witschge); Gorré (65. Dani), Litmanen (78. Rudy), Hoekstra; Wamberto (46. Tobiasen), Arveladze (65. Benni), Kinkladze. Frank en Ronald de Boer nemen deel aan een voetvolleytoernooi op het strand van Zandvoort. Maandag 10 augustus Directeur Maarten Oldenhof weerspreekt berichten in de 97

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 97