Morten Olsen stelde ons na het missen van de Johan Cruijff Schaal helemaal gerust. 'Ik ben er honderd procent van overtuigd dat Ajax een goede ploeg krijgt dit seizoen, met veel mogelijkheden.' In ieder geval werden de eerste wedstrijden in de competitie gewonnen. Alleen in Utrecht vielen de eerste puntjes uit de mand. Frank en Ronald de Boer keerden terug op het Ajax-nest en de Champions League ging van start in Zagreb. Kortom, we zijn weer begonnen. De voetballiefhebbers zullen zich de afgelopen zomer niet verveeld hebben. Het WK in Frankrijk en de successen die daar behaald werden - met veel 'Ajax' in het Nederlands elftal - vormden een aangenaam vervolg op het clubseizoen. En ook de aanstelling van Frank Rijkaard als de nieuwe bondscoach met Johan Neeskens als assistent voedde het Amsterdamse chauvinisme. Toch was menigeen er wel weer aan toe de tribunes van de Arena te kunnen beklimmen voor de eerste echte wedstrijd van het seizoen. Op 16 augustus ging het seizoen 1998-1999 van start. Net als drie maanden eerder, bij de finale om de Amstel Cup in de Kuip, stonden Ajax en PSV tegenover elkaar. Toen won Ajax glansrijk met 5-0. Nu was de inzet de Johan Cruijff Schaal. Ajax had zich op de transfermarkt aanzienlijk rustiger gedragen dan een jaar eerder. Alleen Michael Laudrup had na het WK afscheid van het voetbal genomen. Er waren slechts drie nieuwelingen. De Deen Jesper Gronkjaer was al een jaar eerder Zaterdag 1 augustus In het Duitse Bocholt oefent Ajax tegen Borussia Mönchengladbach. In minder dan 25 minuten bereikt Ajax door doelpunten van Kinkladze, Tobiasen en Litmanen een 3-0 voorsprong. De Oostenrijkse spits Toni Polster brengt de 3-1 eindstand op het scorebord. Het duel wordt gadegeslagen door tienduizend toeschouwers, voornamelijk Nederlandse vakantiegangers. Zondag 2 augustus Jesper Gronkjaer ondergaat in het VU-ziekenhuis een 96 KUÖNIEK door Tijn Middendorp gecontracteerd, maar wilde eerst in eigen land zijn studie afmaken alvorens zich in Amsterdam te melden. Jammer genoeg was hij niet direct inzetbaar vanwege een vervelende knieblessure. De andere nieuwelingen waren gelukkig wel fit. Op links maakte Giorgi Kinkladze ('Gio') zijn debuut voor het Amsterdamse publiek. Op rechts deed Wamberto Sousa Campos ('Wampy') dat. Door de uittocht van een groot aantal spelers moest PSV zich noodgedwongen Delano Hill (links) kwam er, onder anderen tegen Dani, in de Arena niet aan te pas. De midden velder was 'over the Hill' volgens Willem-ll trainer Co Adriaanse en werd vervangen door (oud- Ajacied) Dennis Schulp. operatie aan de rechterknie, waarbij een deel van de beschadigde buitenmeniscus wordt verwijderd. De Deen is zeker zes weken uit de roulatie. Maandag 3 augustus International Edwin van der Sar voegt zich bij de selectie voor de training.# Frank en Ronald de Boer voeren een ruim vier uur durend gesprek met Ajax over de door hen verloren arbitragezaak. Het gesprek, waaraan namens Ajax wordt deelgenomen door voorzitter Van Praag, penningmeester Van Os, directeur AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 Shota Arveladze wordt op de hielen gezeten door Abel Xavier in het duel om de Johan Cruijff Schaal, waarmee het seizoen traditioneel geopend werd. wel actief op de transfermarkt begeven. De selectie was ingrijpend veranderd, met alle problemen van dien. Voor Ajax een mooie Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 96