De en klok, de klepel de superleague VAN VI VOORZITTER Wat kunnen sommige collega voorzitters toch snel oordelen en wat is het grappig te constateren dat het voor wat Ajax betreft ook altijd dezelfden zijn. Het is ook leuk te ervaren hoe diezelfde voorzitters in de pers flinke teksten jegens Ajax en mijn persoon uitspreken, maar wanneer zij met mij aan een tafel zitten, of zelfs naast me bij een thuiswedstrijd in de Arena, over het onderwerp volledig zwijgen. Ik doel in dit geval op het feit dat Ajax deelneemt aan gesprekken over een eventueel te vormen Europese superleague. Michael van Praag dient zijn plaats in het sectiebestuur op te geven als Ajax aan die league meedoet. Dat zou best wel eens kunnen zijn, maar zoiets zeg je natuurlijk pas wanneer je van alle ins en outs van de plannen op de hoogte bent en dus werkelijk kunt oordelen of Ajax iets doet wat tegen het belang van het Nederlandse voetbal is. De gesprekken zijn nog in volle gang en telkenmale veranderen er weer dingen, juist omdat niemand de nationale competities wil schaden. De plannen zijn dus nog in een ontwikkelingsstadium. Niets is al definitief en derhalve is nog niets officieel gepresenteerd. Ook bij onze ledenraad en sponsors niet. Er is momenteel dus slechts sprake van de klok horen luiden, maar niet weten waar de klepel hangt en daarmee kwalificeren de voorzitters van Heerenveen, FC Utrecht en Willem II zichzelf. Ajax doet inderdaad als enige Nederlandse club aan de besprekingen mee, simpelweg omdat wij daarvoor uitgenodigd zijn. De directie en het bestuur zouden Ajax tekortdoen als zij dergelijke uitnodigingen naast zich neer zouden leggen. Immers, als het om evolutie van de competities gaat, verbeteringen in de opzet daarvan, of zoals in dit geval zelfs om geheel nieuwe ideeën, dan wil, nee moet Ajax daar altijd bij zijn omdat die zaken voor de toekomst van Ajax uitermate belangrijk zijn. We leven in een vrije wereld waarin geen reglement of wet je kan verbieden aan zulke gesprekken deel te nemen. Verstandige mensen zijn het daar natuurlijk allang mee eens en ik weet uit AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 mijn contacten met bijvoorbeeld de UEFA dat men dat ook daar goed begrijpt en ons dus niets kwalijk neemt. Zulks geldt ook voor de KNVB. Voor Ajax staat in deze zaak voorop, dat wij altijd aan de Nederlandse competitie mee willen blijven doen en dat die competitie ook spannend en aantrekkelijk dient te zijn. F-side De F-side is, mede naar aanleiding van de vergadering met hen in februari, opnieuw ingedeeld. Het regime aldaar is nu precies 93

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 93