ontzettend goed. Het is haast onmogelijk dat hij dat niveau dit jaar opnieuw haalt. Nog een jaar zo keepen grenst aan het onmenselijke.' Al is Van der Sar hem tot nu toe niet tegengevallen, en dat gaat volledig tegen de verwachtingen van de keeperstrainer in. Spelers zijn immers vaak minder gedreven na een WK. Die regel gaat voor Van der Sar niet op, is de mening van Coort. 'Hij heeft niets aan motivatie en gedrevenheid ingeboet.' Lyrisch vervolgt Coort zijn verhaal: 'Van der Sar is een enorme professional. Neem nu alleen al de manier waarop hij reageert bij tegendoelpunten, terwijl Ajax ruim voorstaat.' Het afgelopen seizoen gaf daarvan een sterk voorbeeld. Ajax - Heerenveen. De Amsterdammers leiden met 7-0. Als gevolg van verslapping in de defensie bij Ajax moet Van der Sar alsnog twee maal de bal uit het net vissen. Na de tweede treffer van Heerenveen is hij witheet. Terwijl de spelers hun posities in het veld weer innemen, gaat de doelman buiten de lijnen staan. Armen in de zij, woeste blik in de Beroepsidioot Van het wereldkampioenschap in Frankrijk heeft Coort tot zijn spijt niet veel meegekregen. 'De eerste twee weken van het WK was ik op vakantie in Spanje. Ik zat met mijn gezin in een appartement zonder televisie. Ik heb wel naar Nederland - België en Nederland - ZuidKorea gekeken, op een terrasje.' Na terugkeer in Nederland kon Coort onmiddellijk zijn spullen weer pakken voor een reis naar Israel. Daar moest hij keeperskampen verzorgen voor de 'hogeschool'. Niet helemaal van harte, want Coort had graag een aantal doelverdedigers willen volgen gedurende het WK. Barthez, Schmeichel, Vonk, Chilavert en natuurlijk Van der Sar. 'Ik heb nog wel een aantal videobanden thuis liggen. Daar wil ik een compilatie van gaan maken. Maar tot nu toe heb ik daar nog geen tijd voor gehad.' Daar zal zijn gezin niet rouwig om zijn. 'laren geleden heb ik dat ook eens gedaan. Een ruim drie uur durende videoband vol mooie reddingen van Hans van Breukelen en Stanley Menzo. Daar kon ik dagen naar kijken. Werden ze thuis helemaal gek van.' Een ware beroepsidioot. 'Ook in bed lig ik regelmatig aan keepen te denken. Dat is nog weieens een probleem. Haal ik hele wedstrijden terug.' Coort herinnert zich de tijd dat het heel erg slecht ging met FC Den Bosch. 'Wij hingen in de kelder van de eerste divisie. Daar was ik dag en nacht mee bezig. Van dat soort spanningen heb ik in Amsterdam gelukkig geen last.' Op het trainingsveld van Ajax staat Coort geregeld als pure liefhebber toe te kijken. 'Het is hier vaak genieten geblazen.' ogen. Heerenveen mag de derde er zo inschuiven hoor, maar dan wel zonder mij, lijkt hij te willen zeggen. Wil Coort: 'Dat nam hij zijn defensie heel erg kwalijk.' Naar alle waarschijnlijkheid omdat er een record op het spel stond? Eén keer in de clubhistorie kregen de Amsterdammers slechts achttien tegentreffers te incasseren. Een record uit de jaren zeventig, op naam van Piet Schrijvers. Nee, zegt Coort: 'Dat record deed hem helemaal niets. Daarvoor is Van der Sar veel te nuchter.' 84 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 84