slag ging, had ik een gesprek met Maarten Oldenhof. Hij maakte mij er toen al op attent dat Grim hier uiteindelijk de nieuwe keeperstrainer wordt.' Maar dat is pas over vier jaar. Daarna ziet Coort wel weer verder. Merkwaardige combinatie Coort is niet afhankelijk van Ajax. Naast Edwin van der Sar, Fred Grim en derde doelman Serge van der Ban traint Coort ook met Maikel Aerts en Jan van Grinsven, de doelverdedigers van FC Den Bosch. Bij de eerste-divisionist uit zijn woonplaats is hij al ruim zeven jaar werkzaam. Een nogal merkwaardige combinatie. Weliswaar zijn zowel Den Bosch als Ajax uiterst ambitieus, maar dan wel op een heel ander niveau. Coort: 'Het verschil tussen beide clubs is gigantisch. In het begin heb ik daar erg aan moeten wennen. Ik hanteer wel altijd dezelfde trainingsmethodes, maar het niveau van de keepers van Ajax en FC Den Bosch laat zich niet vergelijken.' Een voorbeeldje. Zowel Van der Sar als Grim trapt de bal net zo gemakkelijk met de linker- als met de rechtervoet. Coort: 'Met Aerts en Van Grinsven moet ik een stapje terugdoen. Ik kan van die twee moeilijk verlangen dat zij dezelfde prestaties leveren als Van der Sar en Grim.' Maar meer nog dan aan de kwaliteiten van zijn pupillen, moest de trainer bij zijn start wennen aan de specifieke Ajax-cultuur. 'Hier staat alles in het teken van winst. Daarvoor moet alles wijken. Bij FC Den Bosch is er geen man over boord als er eens een paar keer achter elkaar verloren wordt.' Toch rommelt het op dit moment meer dan ooit tevoren bij FC Den Bosch. Onlangs werd trainer Kees Zwamborn de laan uitgestuurd. De oefenmeester liet via de pers doorschemeren dat hij niet tevreden was over zijn spelersmateriaal. Nog dezelfde dag kon Zwamborn zijn biezen pakken. De gelaatsuitdrukking van Coort verandert op slag, zodra dit onderwerp ter sprake komt. Hij kan zich nog altijd kwaad maken over het ontslag van de trainer. Coort: 'Ik had een heel goede band met Zwamborn. Wij werkten al ruim twee jaar met elkaar.' Het bericht kwam voor Coort als een donderslag bij heldere hemel. 'Ik AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 81

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 81