De verschillende werelden van 1, keeperstrainer Wil Coort Ajax' keeperstrainer Frans Hoek vertrok twee seizoenen geleden, samen met technisch directeur Louis van Gaal en diens assistent Gerard van der Lemr naar Barcelona. De vacatures van de hoofd en assistent-trainer waren snel opgevuld. De speurtocht naar een volwaardige keeperstrainer verliep moeizamer. Het oog viel uiteindelijk op Wil Coort (37), een adept van de vertrokken Frans Hoek. De Bosschenaar is sinds 1 december 1997 in dienst bij Ajax. Dit seizoen verlengde hij zijn contract met een jaar. Is Wil Coort de beste keeperstrainer ter ■Held? Hij traint immers de beste dfjöflman ter wereld. Een zinloze vraag. Wil flHprt'zal de laatste zijn om te beamen dat hij de beste trainer ter wereld is. Dat weet je, zonder dat je het hem daadwerkelijk fl&rraagd hebt. Bluf is hem vreemd. Hij is geboren en getogen in Den Bosch, en daar bestaat het woord bluf niet. Coort is een rustig en innemend persoon. Je zult hem nooit tierend of vloekend op het trainingsveld zien staan. Dat de keus van Ajax vorig jaar december uiteindelijk - Ajax probeerde de functie in eerste instantie intern te vervullen, maar dat bleek geen succes - op Coort viel is logisch. Zowel Coort als zijn voorganger Hoek hangen dezelfde filosofie aan: de keeper is geen eenling maar een teamspeler. Dat gaf bij het bestuur van door Remco Stunnenberg foto's Louis van de Vuurst Ajax, maar bovenal bij Fred Grim en Edwin van der Sar de doorslag. Coort en Hoek kennen elkaar al jaren. Coort is werkzaam in het bedrijf van Frans Hoek, een soort hogeschool voor keepers. Het bedrijf verzorgt clinics en cursussen voor doelmannen. Toch is de aanstelling van Coort een tijdelijke oplossing voor Ajax. Zodra het contract van Fred Grim als actief speler afloopt, wordt hij de nieuwe keeperstrainer van Ajax. Coort schikt zich in de rol van tussenpaus. Met de typische Bossche tongval vertelt hij: 'Voordat ik in december bij Ajax aan de tW DÉRB 80 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 80