Doelman Drazen Ladic, verdediger Dario Simic en middenvelder Robert Prosinecki (foto) stonden op het WK in de basis van de nationale ploeg van Kroatië. De 29-jarige Prosinecki keerde na een lange reeks omzwervingen, die voerde langs de Spaanse clubs Real Madrid, Oviedo, Barcelona en Sevilla, terug bij zijn eerste club om zijn loopbaan te beëindigen. In maart van dit jaar tekende de in Duitsland geboren Kroaat een contract voor vier jaar. Prosinecki is bij zijn club nog steeds een bepalende speler, die met zijn vrije trappen en inzicht zijn geringe snelheid ruimschoots compenseert. grimmige omstandigheden in het gebied dat voorheen Joegoslavië genoemd werd, tekenden de wedstrijd tegen de Kroatische bekerwinnaar al bij voorbaat. Wegens hevige vechtpartijen in Bosnië werd besloten de wedstrijd niet in het aangrenzende Split, maar in Zagreb te spelen. Toen daar in het weekeinde voor het bezoek van Ajax een raket in een flatgebouw insloeg werd de wedstrijd, na koortsachtig overleg tussen de clubs en de UEFA, verplaatst naar het Sloveense Ljubljana waar Ajax uiteindelijk met 1-0 verloor. In de thuiswedstrijd werd deze nederlaag rechtgezet. In het Olympisch stadion waren 33.000 toeschouwers getuige van een 6-0 overwinning voor de Amsterdammers. In maart 1995 speelde Ajax in de kwartfinale van de Champions League ook tegen Hajduk Split. Uit kwam Ajax niet verder dan een 0-0 gelijkspel, thuis zette Ajax orde op zaken door met 3-0 te winnen. Doelpuntenmakers waren Frank de Boer (2) en Nwankwo Kanu, die hiermee Ajax' 150ste doelpunt in het toernooi der landskampioenen scoorde. Foto: Louis van de Vuursi Poule-indeling Champions League A Ajax (Nederland) Croatia Zagreb (Kroatië) Olympiakos Piraeus (Griekenland) FC Porto (Portugal) B Galatasaray (Turkije) Rosenborg (Noorwegen) Athletic Bilbao (Spanje) Juventus (Italië) C Spartak Moskou (Rusland) Sturm Graz (Oostenrijk) Inter Milaan (Italië) Real Madrid (Spanje) D Brondby (Denemarken) Manchester United (Engeland) Bayern München (Duitsland) Barcelona (Spanje) E Dinamo Kiev (Oekraïne) Panathinaikos (Griekenland) Arsenal (Engeland) Lens (Frankrijk) F Helsinki (Finland) Benfica (Portugal) PSV (Nederland) Kaiserslautern (Duitsland) De zes groepswinnaars plaatsen zich automatisch voor de kwartfinale. De twee beste nummers twee voegen zich bij deze zes. De beste nummers twee worden bepaald door het aantal behaalde punten. Als dat gelijk is, beslist het doelsaldo. Bij een gelijk doelsaldo is het aantal gemaakte doelpunten doorslaggevend. :t AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 61