onvergelijkbaar met het Ajax-werk. Door vaak met hem te trainen, zag ik dat hij, als rechtsvoetige, een beter schot heeft met links. Hij haalt steeds uit met links, ik geloof niet dat hij ooit met rechts gescoord heeft. Ik vind hem sterker en vooral krachtiger dan zijn concurrent Babangida. In snelheid zal hij niet veel onderdoen voor de Nigeriaan, want Wambie heeft ook snelle benen, vergis je daar niet in. Als hij wil luisteren, en dat doet-ie, wordt hij een topspeler. En ik geloof er zelfs in dat hij international kan worden bij Brazilië. Want als je bij Ajax speelt, hoor je toch in het nationale elftal van je land thuis,' besluit een optimisische Tahamata. 'Ik heb het volste vertrouwen in Wambie.' Hartewens 'Ik denk dat ik het nationale elftal zal halen,' laat ook Wamberto zelf zich ontvallen. Het klinkt niet als een patserige uitspraak van een poseur, maar als een gemeende hartewens. 'Ik maakte al een keer deel uit van de kern, samen met Vampeta van PSV.' De ontwikkeling die hij bij Ajax door hoopt te maken, moet hem tot de vurig gewenste status van Braziliaans international brengen. 'Ik sta te kijken van de aanpak bij Ajax, omdat het allemaal zo professioneel is en op details gericht. Altijd alles met de bal, zelfs tijdens fysiektrainingen. Ik hou ervan. Jammer dat ik niet eerder met zo'n aanpak te maken kreeg. Ik had in België altijd een vrije rol, hier worden er heel preciese taken aan me opgedragen. Ik moet een inspanning doen om tactisch nuttig te zijn, maar ik heb het ervoor over. En de concurrentie met Babangida? Ach, dat is toch normaal bij clubs van dit niveau. Je moet elke dag scherp staan. Zo werkje goed.' Ook op taalgebied wordt een inspanning van hem verwacht. 'Ik kan voorlopig met slechts drie spelers praten en dat is veel te weinig. Met Dani en Juan spreek ik Portugees en met Sunday Oliseh Frans. Ik moét Nederlands leren. Mijn vrouw en mijn kinderen Richard Danilo (8), Wambertinho (6) en Anderson (3) zullen me daar in de loop van jaren wel mee helpen. Als ons huis in Amstelveen eenmaal klaar is en we het hotel kunnen verlaten, valt het leven weer in zijn normale plooi. Maar de band met je land verbreek je nooit.' Romario liet zich destijds in Eindhoven kennen als een thuisdanser. Is Wamberto dat ook? 'Natuurlijk,' reageert hij meteen. 'Wij dansen thuis altijd de samba met de kinderen.' Met glinsterende oogjes: 'Kun jij je iets mooiers voorstellen?' Eigenlijk niet, nee. 48 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 48