intuïtievoetballer en daar kwamen de mensen uiteindelijk voor. Simon 'Simon' was zijn bijnaam in de twee jaren die hij voor Standard speelde. Die koosnaam hield een brok nostalgie in voor de warmbloedige Luikenaars, die dribbelkoning Simon Tahamata bleven koesteren nadat hij hen, na zijn vertrek bij Ajax, jarenlang verwend had in het stadion aan de boord van de Maas. Tahamata geniet in Luik de status van absolute vedette en legende bij het leven en is al enkele jaren in dienst als jeugdtrainer bij Standard. Hij begon er onder hoofdcoach en vriend Jos Daerden (ex- Roda JC), maakte vorig jaar even Aad de Mos mee en werkt dit seizoen onder een andere oud-Ajax-trainer, Tomaslav Ivic. Wat vindt hij van Wamberto, door hem steevast 'Wambie' genoemd? 'De voorbije twee seizoenen trainde ik op de club elke maandag en dinsdag met de A-selectie mee,' vertelt Simon. 'Gewoon voor mezelf en om de jongens wat knepen van het vak bij te leren. Zo leerde ik Wambie vrij uitgebreid kennen. Ik vind hem een natuurtalent. Hij is enorm leergierig en heeft nog groeimogelijkheden. Volgens mij is hij als een ruwe diamant naar Ajax gekomen. Bij Standard leerde hij in een hoger tempo te spelen. Tactisch kreeg hij een andere positie. Bij Ajax staat hij op 7, met twee spelers in de rug. Hij moet leren te kaatsen als hij vast zit, in plaats van een oplossing te zoeken in een individuele actie. Maar ik zie dat hij nog te vaak naar binnen komt en daardoor de aanval dreigt te verstikken. Bij Standard speelde hij achter de spitsen of soms als rechtshalf. Dat is dus AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 47