Ik denk een aantal eigenschappen in me te hebben die volstaan om trainer te kunnen worden. Daartegenover staat dat ik me afvraag of ik ergens twee of drie jaar wil werken, om vervolgens weer ergens anders naartoe te gaan. Danny Blind in Sport International van september 'We zitten tussen kooplieden, middenstanders en naast Karin Bloemen. De eerste paar wedstrijden gaat mijn naam nog in het rond en word ik veelvuldig begroet, maar na een paar wedstrijden is men aan mij gewend.' Jack Spijkerman in Sportvisie van 25 augustus. 'Mijn favoriete Ajacied is Jari Litmanen, maar ik heb mijn zoon niet naar hem genoemd.' Jack Spijkerman in Sportvisie van 25 augustus. 'Soms word ik uitgenodigd in het spelershome. Dan sta ik met mijn mond open mijn helden te bekijken. In werkelijkheid zijn ze allemaal veel kleiner dan je denkt.' Jack Spijkerman in Sportvisie van 25 augustus Eerst was Barcelona - Real Madrid een wedstrijd tussen Johan en Leo, nu is het Louis tegen Guus. Ik ben daar best trots op. Guus Hiddink in Voetbal International van 2 september Vroeger had je veel radio en weinig tv als het op voetbal aankwam. Voetbal was radio. Voetbal was in mijn jeugd heel erg leuk. Robert Heukels in Sportweek van 25 augustus Vanwege de communicatie binnen Barcelona verplicht Louis van Gaal alle Catalaanse spelers op Nederlandse les te gaan. Geert Jan Darwinkel in Voetbal International van 2 september Ajax wordt een tweede Oranje, de rest hangt er voor spek en bonen 'Ik heb twee keer nee gezegd tegen Ajax. Dat is misschien één keer bij. Alle ballen op Ajax! te veel.' Jan Gijzen in Het Parool van 29 augustus Jon Dahl Tomasson in Voetbal International van 2 september En waarom zou het niet kunnen dat een speler van 21 dezelfde interesses heeft als ik? Ik heb ook vrienden van in de vijftig. Danny Blind in Sport International van september In Tbilisi dacht men even werkelijk dat het Hollandse Willem met zijn tweede elftal aan het UEFA Cup-toernooi deelneemt, omdat geen sterveling van Willem II heeft gehoord. Kees Jansma in Voetbal International van 2 september Ajax gunstig geloot? Vond Celtic ook, alvorens het simpel door Croatia Zagreb werd geëlimineerd in het toernooi der kampioenen. Kees Jansma in Voetbal International van 2 september Frank Rijkaard op televisie. De nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal had een aarzelende start. Op zijn uiterlijk was niets aan te merken. Mooi haar, gezonde uitstraling. Maar zijn enigszins melancholieke oogopslag gaf te denken. Han Lips in Het Parool van 5 september Zal Rijkaard zijn lethargie kunnen afschudden? Of laat hij assistent De Nees of aanvoerder De Boer het woord doen? De Nees zei nu: 'We leggen wel vaak op één lijn.' De Boer, die Rijkaard persoonlijk goed kent, zei: 'Als coach is het een heel andere Frank dan in het dagelijks leven door het leven gaat.' Laat die mediavertegenwoordigers van Oranje maar schuiven. Hans Lips in Het Parool van 5 september In de bar van het hotel heb ik kennis gemaakt met de ober. Al snel gaat ons gesprek over voetbal. 'De Nederlandse voetballers zijn leuk,' zegt hij glimmend. Serieus: 'Ze drinken heel veel cappuccino, de hele dag door. Alleen als ze winnen, drinken ze champagne en wordt er gefeest.' Ondertussen laat hij foto's zien waarop we de trotse ober tussen onze jongens herkennen. Zo staat hij ook tussen Frank en Ronald. Als ik hem uitleg dat de tweeling niet meer voetbalt, zie ik hem verbaasd reageren. De Fransen weten heel weinig van deze affaire, terwijl wij in Nederland over niets anders praten. Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998 247

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 253