Ajax is als die aantrekkelijke, jonge vrouw die zich toch wel verzekerd weet van de duizenden bewonderende blikken; het neusje gaat de hoogte in, ze lacht nooit eens terug. Gevolg: je begint je te ergeren. Haar houding staat haar schoonheid in de weg. Hugo Borst in Algemeen Dagblad van 24 augustus De slagroom is voor een deel uit de eredivisie verdwenen. Wat op het gala in de Arena overbleef, was een taai en droog stuk taart. Als de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal III al zal worden herinnerd, zal het zijn vanwege de onbedoeld kolderieke situaties en de reeks misverstanden tussen spelers van dezelfde club. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 17 augustus De voorzitter van Maribor laat, na de zege van PSV op Ajax, weten druk te willen zetten achter toelating van zijn club tot de superliga. Geert Jan Darwinkel in Voetbal International van 19 augustus Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik benaderde onlangs het bedenkelijke niveau van zijn huisdemagoog Gerard Cox toen hij uitriep dat er zo snel mogelijk een Rotterdammer zitting moest nemen in het sectiebestuur betaald voetbal. Johan Derksen in Voetbal International van 19 augustus Michael van Praag is een innemende persoonlijkheid en een charmante gastheer zolang hij niet kritisch wordt benaderd. Hij heeft echter de langste tenen van het betaalde voetbal en op het moment dat Jorien van den Herik zijn mening ventileerde over de gebroeders De Boer en de Persoonsgebonden Club Card zat Michael van Praag al bovenop de kast. Johan Derksen in Voetbal International van 19 augustus Jorien van den Herik is een vermakelijke cowboy, maar van een man die tijdens zijn bewind Willem van Hanegem, Peter Bosz, Thijs Libregts, Wim Jansen, Arie Haan, Hans Dorjee en Nicole Edelenbos liquideerde, een opruiend pamflet zoals de Feyenoord Krant uitgeeft en de gevaarlijkste supporters van het land vertegenwoordigt, mag je niet verwachten dat hij als een genuanceerd diplomaat in de media opduikt. Johan Derksen in Voetbal International van 19 augustus Het eeeeh - hoe heet het - nieuwe eeh voetbalseizoen ging gisteren eeeh goed van start met het grote broertjes De Boer interview in Studio Sport. Het ritme van hun carriere omschreef Ronald de Boer als Kedeng Kedeng en hij kwam met een onnavolgbaar verhaal over twee koffertjes, waarbij - ik vat het voor u samen - in het ene koffertje meer zat dan in het andere, of in het ene koffertje nog ruimte was voor een zak geld. In ieder geval zagen we Ronald staan op een tochtig perron tussen twee koffers met achter hem een verregende poster van een tropisch eiland, terwijl de trein (op de zijkant staat pesterig KPN Telecompetitie) aan hem voorbij zoeft. Kedeng Kedeng. Han Lips in Het Parool van 24 augustus Ajax voetbalde tegen Willem II al snel zoals Frank en Ronald de Boer zich moeten voelen: verlamd door de wetenschap dat er geen eer meer val te behalen. Arthur de Boer in Het Parool van 24 augustus 'Frank en Ronald? Die doen het steeds beter. Ze komen in elk geval over als mensen. Hun zwakke plek is dat ze te aardig zijn voor de media en dat ze te veel tegemoet komen aan de wensen van de interviewer. Op tv zie je regelmatig dat de microfoon bij hen blijft, ook al zijn ze uitgesproken. Achter de komma gaat het dan vaak fout. Dan vallen ze in herhaling en draaien ze hun zinnen om. Ja, op dergelijke antwoorden geef ik geen vragen, zei Frank boos in de kwestie van de beursgang.' Mediatrainer Cees Wijburg in Sportvisie van 25 augustus krant uit het land zelf. Het heeft toch iets onbevredigends om te moeten lezen dat Ajax met 5-1 van AZ Alkcmaer heeft gewonnen. Meer staat er niet in. Gelukkig is er tegenwoordig internet. Ga in het buitenland naar een willekeurig cybercafé, en je surft jezelf in een mum van tijd naar de Nederlandse teletekst. Typ allereerst in: www.omroep.nl; vervolgens het onderstreepte woord 'teletekst' aanklikken en tenslotte in het kadertje beneden aan het beeldscherm je favoriete paginanummers intypen. Het is zelfs mogelijk om alle pagina's tegelijk op het beeldscherm te krijgen, zodat het hinderlijke wachten vervalt. Op deze manier is het Nederlandse (sport-)nieuws ook vanuit Nieuw-Zeeland min of meer 'live' te volgen. Voor de diehards is er op internet natuurlijk de Ajax-homepage: www.ajax.nl. Maar een wezenlijk onderdeel van voetbal is praten over voetbal. En dat gemis is moeilijker op te vangen in het buitenland. Ik verkeer in de gelukkige omstandigheid dat ik enkele dagen op een historische plaats ben, in het Vista Palace Hotel te Roquebrune. Nog geen drie maanden geleden was dit de thuisbasis van het Nederlands elftal op het WK in Frankrijk. De televisiebeelden van die hoge rots, met uitzicht over de Middellandse Zee en down town Monte Carlo liggen waarschijnlijk nog op vele netvliezen in Nederland. In werkelijkheid blijkt alles inderdaad heel mooi, betoverend bijna. Ik weet overigens niet in wiens kamer ik slaap. Ik vraag er niet naar en laat het antwoord open, dan kan ik hierover lekker fantaseren. Lig ik nu in het bad dat door Bergkamp is gebruikt op de dag van zijn geniale doelpunt tegen Argentinië? Of schrijf ik dit stukje achter het bureau waaraan Wim Jonk zich dagelijks overgaf aan zijn schrijfhobby? AJAX MAGAZINE OKTOBER 1998

Magazine (1987-2007) | 1998 | | pagina 251